İş Dünyası

Al Sat Yapılabilecek Ürünler 2023 (En karlı Al Sat İşleri)

Yatırım yapmak isteyen ve para kazanma yolları araştıran girişimciler, al sat yapılabilecek ürünler ve yeni iş fikirleri sayesinde kazanç sağlayabilirler. Henüz yatırım yapacağınız alana karar vermediyseniz, al sat yapılabilecek ürünler, en karlı al sat işleri, peşin al sat, ne alıp satabilirim 2023, toptan ne alıp satabilirim, Tahtakaleden ne alıp satabilirim, en çok satılan ürünler ve daha birçok bilgiyi bu yazımızda edinebilirsiniz.

Al Sat İşi Nedir?

Al sat işi, hazırda bulunan ürünleri alıp üzerine belirli bir kar ekleyerek yapılan satma işlemidir. Örneğin toptan bir elbise aldığınızı varsayalım. Toplam alım yaptığınızda elbisenin tanesi 50 TL’ye denk gelebilir. Siz bu elbiseyi 70 TL’ye satarak 20 TL kar elde edebilirsiniz. Al sat işi yalnızca kıyafetle sınırlı olmayıp aksesuardan elektronik eşyaya, cilt bakım ürünlerinden oyuncaklara kadar büyük bir alanda yapılabilmektedir.

Matcha Tozu

Diyet listelerinde, sağlıklı yaşam kürlerinde adını sıklıkla duyduğumuz matcha tozu, yeşil çayın öğütülmesi ile elde edilmektedir. 2018 yılında en çok satılan ürünler listesinde olan matcha çayını alıp satarak güzel bir kazanç elde edebilirsiniz.

Solucan Gübresi

Ülkemizde devlet desteği ile yapılacak işler arasında solucan gübresi üretimi vardır. Solucan gübresi al sat işi yaparak ilerde bu sektör popülerleştiğinde kar elde edeceksinizdir. Şimdiden bu sektöre yatırım yaparak tecrübe kazanabilir, üretim miktarınızı artırabilirsiniz.

Detoks Ürünleri

Detoks ürünler, al sat yapmak için uygun seçimler arasındadır. Detoks çayları, çay konulan şişeler, sağlık kürleri ve daha birçok şeyi bir e-mağaza açarak satabilirsiniz. Dilerseniz ürünlerinizi internet sitelerinde de pazarlayabilirsiniz.

Meyve Suyu Barı

Yaz aylarında oldukça talep edilen tüketimlerden biri de meyve suyu barlarıdır. Doğal meyve sularına ilgi giderek büyümektedir. Karlı iş fikirleri arayanlar için meyve suyu barları bir seçenektir. Yaz kış fark etmeksizin vadelerde, alışveriş merkezlerinde meyve suyu al sat işi yapabilirsiniz.

Akıllı Saat

Akıllı saatler, günümüzde sporcuların, iş insanlarının ve kalp hastalarının tercih ettiği aksesuarlar arasındadır. Akıllı saat çeşitleri oldukça fazladır ve kalp ritmini ölçme, adım sayma, mesaj gönderme, arama yapma, fotoğraf çekme gibi daha birçok özelliğe sahiptir. En çok satılan ürünler arasında olan akıllı saat satışını yapmak size kar sağlayacaktır.

Toptan Giyim

Tekstil sektöründe al sat yaparak gelir elde edebilir, kendinize güçlü bir pazar oluşturabilirsiniz. Toptan eşya, giyim veya ayakkabı alarak kar elde edebilirsiniz. Toptan giyim satan firmalar ile anlaşarak ürünleri satmaya başlayabilirsiniz.

Döner Satışı

Döner al sat işi yapmak isteyen yatırımcılar, kendi markalarını kurabilmekte veya franchising yöntemi ile bayilik alarak para kazanabilmektedirler.

Nohut Dürüm

Nohut dürüm, son dönemlerde trend olan yiyecekler arasında. Gaziantep’in meşhur lezzetlerinden olan nohut dürüm alım satımı yaparak düşük yatırım maliyeti ile yüksek kar sağlayabilirsiniz.

Kuruyemiş

Ülkemizde kuruyemiş tüketimi oldukça fazladır. Kuruyemiş sektörü de alım satım yapabileceğiniz bir sektördür ve ortalama 40.000 TL – 100.000 TL sermaye ile peşin al sat yapabilirsiniz.

İkinci El Araba

En çok satılan ürünler arasında ikinci el arabalar bulunur. Eğer sermayeniz varsa araba alıp sayarak kazanç elde edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus, yılda 3’ten fazla araba alım satımı yapacak iseniz oto galeri açmanız gerektiğidir.

Kinoa

Kinoa, günümüzde oldukça popüler olan ve sağlıklı beslenme reçetelerinde sıklıkla bulunan bir besindir. Kilo vermek isteyen kişilerin tercihi olan bu besin, tarım sektöründe girişimcilik hayali kuran kişiler için mükemmel bir fikirdir. Yüksek oranda protein içermekte ve hem soğuk hem de sıcak hava koşullarında çok rahat yetişebilmektedir. Al sat yapılacak ürünler arayanlar için kinoa oldukça karlı bir fikirdir. Kinoayı tarlada yetiştirecek iseniz kilosunu 10 TL’den satabilirsiniz. Eğer perakende olarak satacaksanız kilosunu 45-50 TL’den satabilirsiniz. En çok satılan ürünler arasında bulunan kinoayı üreterek kar sağlayabilirsiniz.

Balık Üretim Çiftliği

Yatırım yapabileceğiniz alanlardan biri de balık üretim çiftliğidir. Alabalık çiftliği kurarak hem restoran hizmeti verebilir hem de alabalık üretimi yapabilirsiniz. Tesisinizin büyüklüğüne göre kazancınız değişecektir.

Çubukta Patates

Hem yetişkinlerin hem de çocukların severek tükettiği çubukta patatesleri düşük yatırım maliyeti ile yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Özel baharatlar kullanarak çubukta patatesleri hazırlayıp caddelerde, tatil beldelerinde, alışveriş merkezlerinde satabilirsiniz.

Pilav Büfesi

Günümüzde artık hijyen kuralları ve AB standartları gereği sokaklarda pilav satışı yapılmamaktadır. Bu sektör markalaşmaya giderek corner shop ve kioks gibi çeşitli mekânlarda ön plana çıkmaktadır. Pilav büfeleri sayesinde yüksek oranlarda kar elde edebilmeniz mümkündür. Ortalama olarak %30 kar sağlayabilirsiniz.

HIIT Ekipmanlar

Spor dünyasında yeni moda HIIT ekipmanlardır. Kilo vermek, fit olmak ve sağlıklı kalmak için birçok kişi bu ekipmanları tercih etmektedir. Yatırım yapılacak iş fikirleri arayanlar için kar sağlayan bu ekipmanların alım satım işlerini kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür.

Teraryum

En popüler hediye seçenekleri arasında teraryum bulunmakta. Al sat yapılabilecek ürünler arasında da akla ilk gelenler arasında olan teraryumlar hızlı büyüyen bir pazara sahiptir. Çeşitli konseptlerde hazırlanan bu ürünlerde al sat işi yapmak çok karlıdır.

Geleneksel Lezzet Lokum

Bir lokum mağazası açarak al sat yapabilir, bu karlı işten yüksek gelir elde edebilirsiniz. Birçok aile şirketi lokum sektöründedir ve siz de bu sektöre adım atabilirsiniz.

Telefon Kılıfı

Birçok markanın birçok telefon çeşidi bulunmaktadır. Hal böyle olunca telefon kılıflarının da çeşitliliği artmaktadır. Siz de yeni iş fikri arıyor ve al sat yapılacak ürün bulamıyorsanız telefon kılıfı alım satım işine girebilirsiniz.

Waffle

Düşük yatırımla yüksek kar elde etmek isteyenler için karlı iş fikirleri arasında waffle dükkânı açmak vardır. Hem keyifli hem de karlı bir iş isteyenler için bu sektör iyi bir seçenektir. Çeşitli waffle seçenekleri hazırlayarak yaklaşık %200 oranında kar elde marjı elde edebilirsiniz.

Mantar Yetiştiriciliği

En karlı al sat işleri arayanlar için mantar yetiştiriciliği bir seçenektir. Az sermaye ile yapılabilecek işler arasında olan mantar yetiştiriciliği ile para kazanabilirsiniz. Satacağınız mantar türüne göre karınız değişecektir. Dilerseniz mantar yetiştiriciliği kredisi veren bankalara göz atabilirsiniz.

Mobil Çay Büfeleri

Günümüzde kioks adı verilen mini dükkânlar her yerde açılmaya başlamıştır. Sürekli tüketilen içeceklerden olan çayı, mobil çay uygulaması ile satarak kar marjı yüksek bir girişime adım atabilirsiniz. Çayın maliyeti düşük olduğu için karınız yüksek olacaktır.

Bebek Ürünleri

Bebek ürünleri, ebeveynlerin çok önem verdiği ve her zaman ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Sektörde çok fazla bebek ürünü olduğu için en iyisini ve kalitelisini bulmak zordur. Bu yüzden siz de bebek ürünleri alım satımı yaparak kaliteli ürünlerin pazarlamasını yapabilir, piyasada adınızı veya markanızı duyurabilirsiniz. Oyuncak, bebek bezi, bebek arabası ve daha birçok ürünün satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Organik Yumurta Üretimi

Organik beslenmeye dair gittikçe artan bir yönelim söz konusudur. Fabrikalarda üretilen gıdalara karşı güvenin azalmasından dolayı birçok kişi organik ürünler tercih etmekte ve köy yumurtaları satın almaktadır. Ne alıp satabilirim diyorsanız, organik yumurta işine girebilirsiniz.

Prefabrik tavuk çiftliği kurulum maliyeti hesaplaması nasıl yapılır? bilgi almak için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Emlakçılık

Emlakçılık sektörüne ilgi her zaman vardır. Yüksek kar marjından dolayı birçok girişimci emlakçılık sektöründe al sat yapmayı tercih etmektedir.

Yarasa Gübresi

Toprağın sağlığını ve direncini artıran yarasa gübresini üreterek kar elde etmeniz mümkündür. Yarasa gübresi fiyatı ortalama kilo başıma 50 TL ile 100 TL arasındadır.

Toptan Ne Alıp Satabilirim?

Ticarette para kazanmak için toptan alım satım yapmak karlı bir iş fikridir. Peki, toptan ne alıp satabilirim? İşte toptan alım satım yapabileceğiniz ürünler:

 • Powerbank
 • Vintage kıyafet
 • Mum
 • Su filtresi
 • Ortopedik ayakkabı
 • Cep telefonu kılıfı
 • Anason yağı
 • Telefon ve tablet tutucu
 • Kamp malzemeleri
 • Takı
 • Kalem
 • Çocuk oyuncakları
 • Numaratör
 • Bluetooth kulaklık
 • TV medya oynatıcı
 • Robot süpürge
 • Traş makinesi
 • Oyun ekipmanları
 • Şart cihazları
 • Sineklik
 • Çanta
 • Beşik
 • Çadır
 • Elektrikli ızgara
 • Termos
 • Karton bardak
 • Kantaron yağı
 • Ateş ölçer
 • Kişiye özel plakalık

Al Sat İşinde Bilmeniz Gerekenler

Her al sat işi yüksek kar sağlamamaktadır. Al sat işinden iyi para kazanmak için sisteminizi iyi oturtmanız gerekmektedir. Al sat işlemini iki yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz:

 • İkinci el ürün almak: Örneğin ikinci el telefon alım satımı yapabilirsiniz. Bunun için piyasayı iyi araştırmalı, güvenli satıcılardan alışveriş yapmalısınız.
 • Sıfır ürünleri almak: Toptancılarla iletişime geçerek sıfır ürünleri alabilir, üzerine kar koyarak satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için toptancılar ile anlaşma yapmalısınız.

Al sat yaparken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Al sat yapacağınız ürünleri önceden belirlemelisiniz.
 • Piyasadaki ürünleri araştırmalısınız.
 • Ürünleri olabildiğince ucuza almalısınız.
 • Birçok ürüne yönelmek yerine, tek bir ürüne yönelmelisiniz.
 • Alım satım yapacağınız kanalları belirlemelisiniz. E-ticaret sitenizi açabilir veya anlaşmalı sitelerle çalışabilirsiniz.
 • Ürünlerinizin reklamını yapmalısınız.
 • Satış tekniklerine önem vermelisiniz.

Al Sat Yapmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir?

Alım satım yapacağınız ürün veya ürünlere göre sermayeniz değişkenlik gösterir. Ayrıca hangi satış kanallarını kullanacağınız da burada önemlidir. Reklam bütçesi, toptan ürün alımı, satış kanalı vb. birçok faktör sermayeyi etkilemektedir.

Al Sat Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Ürünün alış ve satış fiyatı, pazarlama harcamaları ve ürünün ne kadar satıldığı gelirinizi etkilemektedir. Ürüne olan talebe göre kazancınız değişebilmektedir. Ürünü alış ve satış fiyatınıza göre ve ürünü ne kadar sattığınıza göre karınız değişecektir.

Al Sat Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Al sat yapmanın elbette avantajları bulunmaktadır:

 • Al sat yaparak para kazanmak için düşük sermaye yeterlidir.
 • Çok risk barındırmamaktadır.
 • Al sat yapmak karlı bir iştir.
 • Ek gelir elde etmek için güzel bir seçenektir.
 • Evden çalışarak para kazanılabilir.
 • İnternet üzerinden yapılarak kolay para kazanılabilir.
Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu