Gündem

Bremen Bira Fiyatları ve Alkol Oranı (GÜNCEL LİSTE)

Dağıtımı Efes Pilsen tarafından yapılmakta olan Bremen Bira 1827 yılında Almanya’da ortaya çıkmıştır. Bu yazımızda Yüksek alkollü çeşidi bulunan Bremen biranın fiyatını, bremen bira alkol oranını, 2023 yılı güncel bremen migros fiyatlarını öğreneceğiz.

Bremen Bira Fiyatı Ne Kadar?

Bremen adıyla bilinmekte olan Alman markası biranın fiyatı Türkiye’de diğer biralara gelen zamlara göre daha az artış gösterdi. İnsanlar şuanda Türkiye’de Bremen 1827 en ucuz bira olarak bilmekteler. En güncel bremen birasının fiyatlarını aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz.

Bremen Bira Çeşidi Fiyatı
50cl Bremen Bira30 TL
50cl Bremen Yüksek Alkollü bira40 TL
Bremen Bira Fiyat Tablosu

Bremen bira fiyatları 2023 yılında güncel olarak yukarıdaki gibidir. Alman birası olan bu biranın insanlar tarafından sevilmesinin nedeni tadının çok güzel olmasıdır.

Kırmızı Tuborg Fiyatlarını öğrenmek isterseniz bu konuyla ilgili olan yazımızı okuyabilirsiniz.

Bremen Bira Alkol Oranı Kaç?

Bu biranın iki çeşidi bulunmaktadır. Birisi Normal bremin diğeri ise Bremen Yüksek Alkollü bira olarak geçmektedir. İnsanlar bu iki bira türünden en çok Yüksek alkollü olanı içmeyi tercih etmektedirler. Bremen bira alkol oranları listedeki gibidir:

  • Bremen Bira Alkol oranı: %4
  • Bremen Yüksek Alkollü Bira Alkol oranı: %4.5

Bremen Bira Migros’ta Var Mı?

En ucuz bira olarak bilinen Alman markası bremen Migros marketlerde satılmaktadır. Herhangi bir Migros markete giderek Bremen Bira Satın alabilirsiniz. Migros marketlerde Bremen biranın iki çeşidi de satılmaktadır.

Efes bremen biranızın Tarihi Geçmiş olabilir! Tarihi geçmiş bira içilir mi bunun cevabı için bu konuyla ilgili yazdığımız yazıyı okuyabilirsiniz.

Bremen Bira Migros Fiyatı 2023

Migros’ta satılmakta olan Bremen biranın fiyatı her geçen ay zamlanmaktadır. Biralara gelen zamlara rağmen en az zam yapılan bira markası Bremen oldu. Bu yüzden insanlar Bremen 1827 içmeyi seviyorlar. Aşağıda vereceğimiz tabloda Bremen bira migros fiyatlarını göreceksiniz.

Bremen Bira Çeşidi Fiyatı
Migros 50cl Bremen Bira32 TL
Migros 50cl Bremen Yüksek Alkollü bira42 TL
Bremen Bira Fiyat Tablosu

Bremen Bira Neden Ucuz?

Bremen biranın ucuz olmasındaki başlıca sebeplerden biri biraya diğer biralara gelen zamlar kadar zam gelmemesidir. Örneğin x markası biraya 5 TL zam geliyorsa bremen biraya 1-2 TL zam gelmektedir. Hal böyle olunca bremen bira diğer biralara göre daha ucuzdur. Ucuz olmasının yanında biranın tadı çok iyidir. Efes bremen bira güncel olarak 32 TL’dir.

Bremen Bira Nerenin?

Bremen, tarihi limanıyla ünlü Almanya’nın Bremen Bölgesi’nde 1827’de kurulmuştur. Bu biranın eşsiz tadı ve yoğun aroması, Alman biracılığının merkezi olarak bilinen bu bölgenin geleneklerine tam anlamıyla saygı göstermektedir.

Almanya Bremen Kenti

Bremen Bira Yorumları

Alman birası olan Efes bremen bira Türkiye’de oldukça sevilen bir biradır. Birayı içenler tatlarını çok beğendiklerini ve içiminin hoşlarına gittiğini söylemişlerdir. Bazı kişilerin Bremen Bira hakkında verdikleri yorumlar:

  1. Efe: Ohaa, Efes Bremen birası yaa, kafa dağıtmak için birebir! Tadı o kadar lezzetli ki, içtim içtim bitmedi.
  2. Murat: Abi Bremen birası dediler, hemen denedim. Şimdi bütün gün kafam güzel, bu birayı kesinlikle tekrar içeceğim!
  3. Cem: Valla Bremen birası dedikleri kadar varmış, içimi de güzel, kokusu da hoş. Bir dahaki sefere daha çok içeceğim, hiçbir şey umrumda değil şu an!
  4. Ayşe: Bremen 1827 birası kesinlikle yılın en iyi birası! Kafamda deli gibi dönüyor ama umrumda değil, bu lezzeti kaçırmamak gerek!
  5. Can: Allahım bu Bremen birası nasıl bir şey ya! Şimdi kafamın iyi olduğundan emin değilim ama tadı kesinlikle harika. Şimdi daha fazla içsem mi bilemiyorum, yardım edin!

Bremen Bira Hangi Firmanın?

Belçikalı Interbrew şirketi, Beck’s markası altında ürettiği biraları Almanya’nın Bremen kentindeki fabrikalarında 1873 yılından beri üretmektedir. Bu sayede, Beck’s biraları Alman biracılık geleneğine uygun olarak üretilmekte ve dünya genelinde birçok bira tutkunu tarafından beğenilmektedir.

Bremen’in biracılık kültürü ve Interbrew’un üretim tecrübesi, Beck’s biralarının kalitesini artırmaktadır. Beck’s, dünya genelinde birçok ülkede popüler bir bira markası haline gelmiştir ve Almanya’nın gurur kaynaklarından biridir.

Bremen Bira Bardağı Fiyatları

Bremen birası için özel bardaklar, Türkiye’nin köklü ve güvenilir cam üreticilerinden biri olan Paşabahçe tarafından üretilmektedir. Bremen’in modern tasarımı ve Paşabahçe’nin kalitesi ve tecrübesi bir araya gelerek şık ve kullanışlı bir bira bardağı ortaya çıkmaktadır. Aşağıdaki listeden Trendyol‘da satılmakta olan Bremen bira bardaklarının özelliklerini ve fiyatlarını bulabilirsiniz.

ÜrünÖzellikHacimKullanım AlanıFiyat
Bremen Craft BardaklarıUzun saplı, kavisli420 mlYoğun aromalı biralar için110 TL (4’lü set)
Bremen Pub BardaklarıKısa saplı, silindirik500 mlKlasik lager biralar için139 TL (2’li set)
Bremen Bira Bardağı Fiyatları 2023

Bugünkü yazımızda sizlere Bremen Bira’nın fiyatından ve alkol oranından bahsettik. Ayrıca Migrosta bremen biranın ne kadar olduğunu, Bremen bira bardaklarının ne kadar olduğunu, Efes bremen biranın neden ucuz olduğunu anlattık.

Bremen Bira Kaç Kalori

Bremen biranın kalori değeri ortalama olarak 100 ml başına 44 kaloridir.

Bremen Bira Ağır Mı?

Bremen bira, orta derecede alkollü bir bira olarak kabul edilir ve genel olarak ağır bir bira olarak görülmez.

Bremen Bira Efes’in mi?

Hayır, Bremen Bira Efes markasına ait değildir. Bremen Bira, kendine özgü bir markadır. Efes’le alakalı olduğu tek nokta Bremen biraları Efes’in dağıtmasıdır.

Bremen Sarhoş Eder mi?

Bremen biranın alkollü bir içecek olması nedeniyle aşırı tüketimi sarhoşluk yapabilir. Ancak, herkesin alkol toleransı farklıdır, bu nedenle bira tüketiminde sınırın aşılması kişiden kişiye değişebilir.

Bremen Bira Hangi Marketlerde Var?

Migros, Carrefour gibi büyük alışveriş merkezlerinde ve Tekel Bayilerde Bremen bira bulabilirsiniz.

Bremen Bira Kaç Promil?

Bremen biranın alkol oranı %4’dür, bu da 100 ml başına yaklaşık 0,40 promil demektir. Verilen promil değeri ortalama değerdir. Az veya fazla çıkma ihtimali bulunmaktadır.

Bremen Bira Tadı Nasıl?

Bremen Bira, Alman stili bir bira olarak üretilir ve genellikle hafif, ferahlatıcı bir tada sahiptir.

Bremen Bira Kafa Yapar mı?

Bremen biranın içerdiği alkol oranına bağlı olarak kafa yapabilir. Ancak, herkesin alkol toleransı farklıdır, bu nedenle bira tüketiminde sınırın aşılması kişiden kişiye değişebilir.

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu