Gündem

Gmail Google Hesabınız Bulunamadı Hatası Çözümü (GMAİL SORGULAMA)

Gmail, dünyanın en popüler ve kullanıcı dostu e-posta servislerinden biridir ve Google tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bir çok insanın Gmail üzerinde kayıtlı olduğu hesabı bulunmaktadır. Fakat bazı kullanıcılar Gmail hesaplarına giriş yapmaya çalışırken Google Hesabınız Bulunamadı hatasıyla karşılaşmaktadır. Bu sorunun bir çok sebebi bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu hatanın çözümünü ve bu hatanın neden olabileceğini anlatacağız.

Google Hesabınız Bulunamadı Hatası Neden Çıkar?

Gmail’de oturum açarken bazı kullanıcıların karşılaşmış olduğu hatalardan biri olan Google hesabı bulunamadı hatasının bir çok sebebi bulunmaktadır. Eğer sizde Gmail hesabınıza giriş yapmaya çalışırken böyle bir hatayla karşılaştıysanız bunun sebebini aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

 • Yanlış kullanıcı adı veya şifre girilmesi
 • Hesapla ilgili bir sorun olması veya hesabın silinmesi
 • Cihazınızın internet bağlantısının kesilmesi veya yavaşlaması
 • Güvenlik nedenleriyle hesaba erişimin engellenmesi
 • Google sunucularında bir sorun yaşanması
 • Hesapta yapılan değişikliklerin ardından hesapla ilgili sorunların oluşması
 • Hesabınıza giriş yaparken mail adresinin sonunu “@gmaıl.com” olarak yazdıysanız Google Hesabınız Bulunamadı hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

Bu sebeplerden dolayı Google Hesabınız Bulunamadı hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun bir çok çözümü bulunmaktadır. Yazımız içerisinde bulunan çözümlerden herhangi birini kullanarak Gmail hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Eğer hesabınız çalındıysa elinizi çabuk tutmalısınız, yoksa bir daha hesabınıza erişim sağlayamayabilirsiniz.

Örnek Google Hesabınız Bulunamadı Hatası

Google Hesabınız Bulunamadı Hatası Çözümü

Gmail hesabınıza erişmek için giriş yapmaya çalıştığınızda Google Hesabınız Bulunamadı hatasıyla karşılaşırsanız ilk yapmanız gereken işlem, e-posta adresinizi ve şifrenizi doğru yazıp yazmadığınızı kontrol etmenizdir. Eğer e-posta adresinizi ve şifrenizi doğru yazdığınıza emin olmanıza rağmen bu sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki yöntemleri kullanmalısınız:

 • Google hesabınıza giriş yapmak istediğiniz cihazda veya uygulamada oturum açmayı deneyin.
 • Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olun.
 • Şifrenizi doğru yazdığınızdan emin olun. Şifrenizi unuttuysanız, şifrenizi sıfırlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 • Hesabınızın size ait olduğunu kanıtlamanız gerekiyorsa, ekrandaki sorulara cevap verin.
 • Hesabınıza 2 Adımlı Doğrulama ile giriş yapmanız gerekiyorsa, doğrulama kodunu almak için telefonunuzu kullanın.
 • Hala oturum açamıyorsanız, hesabınıza erişmek için başka bir cihaz veya uygulama deneyin. Örneğin, bilgisayar yerine telefonunuzu kullanın.

Google Hesabınız Bulunamadı hatası yukarıda göstermiş olduğumuz yöntemlere rağmen devam ediyorsa, Gmail hesabınız başka biri tarafından ele geçirilmiş olabilir. Hesabınız eğer başka birinin eline geçtiyse hesabınızı silmiş olabilir.

Kullanmış olduğunuz Gmail hesabınızı satarak para kazanmak ister misiniz? O zaman bu konuyla ilgili olan Gmail Satarak Para Kazanma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Çalınan Gmail Hesabı Kurtarma Yöntemleri

Yaşadığınız hata için göstermiş olduğumuz yöntemlere rağmen hesabınıza giriş yapmaya çalışırken Google Hesabınız Bulunamadı hatasıyla karşılaşmaya devam ediyorsanız hesabınız çalınmış olabilir. Hesabınızı bir an önce kurtarmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayın:

 • Google Hesap Kurtarma sayfasını buraya basarak girmelisiniz.
 • E-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin ve “İleri”yi tıklayın.
 • Hatırladığınız son şifreyi girin ve “İleri”ye tıklayın.
 • Google daha sonra kayıtlı cihazınıza bir istem göndererek bu kişinin siz olduğunuzu doğrulamanızı isteyecektir. Eğer cihazınıza erişiminiz varsa, “Evet“i tıklayın.
 • Eğer cihazınıza erişiminiz yoksa veya istemi görmezseniz, “Başka bir yol deneyin” seçeneğini tıklayın. Google size alternatif doğrulama yöntemleri sunacaktır.
 • Size sunulan yöntemlerden birini seçin ve talimatları izleyin. Google sizden hesabınızla ilgili bazı bilgileri doğrulamanızı isteyebilir.
 • Hesabın size ait olduğunu kanıtladığınızda, şifrenizi sıfırlamanız istenecektir. Bu hesapta daha önce kullanmadığınız bir şifre seçin.
 • Şifrenizi sıfırladığınızda, Gmail hesabınıza tekrar erişebileceksiniz.

Yukarıda anlattığımız çözüm sayesinde çalınan gmail hesabınızı kurtarabilirsiniz. Çalınan gmail hesabınızı kurtardıktan sonra Google Hesabınız Bulunamadı hatasını da çözmüş olacaksınız.

Google Hesabım Olduğu Halde Bulunamadı Diyor

Google hesabınız olmasına rağmen Google hesabı bulunamadı hatasıyla karşılaşıyorsanız, hesabınızın mail adresini ve şifresini doğru şekilde yazdığınıza emin olmalısınız.

Eğer şifreniz ve mail adresinizi doğru yazdığınıza eminseniz ve hala hesabınıza erişemiyorsanız, Google tarafından gmail hesabınız kalıcı bir şekilde kapatılmış olabilir. Kullandığınız Google hesabınızın şifresini 3. parti yazılımlarda kullandıysanız şifreniz çalınmış olabilir. Şifreyi çalan kişi Google hesabınızı kapatmış olabilir.

Eğer “@” simgesinden sonra “gmail.com” yazmadıysanız bu hatayla karşılaşmanız gayet normaldir. Eğer “gmail.com” yazması gereken kısımda farklı bir alan adı varsa Google hesabınız bulunamadı hatasıyla karşılaşmanız gayet normaldir.

Gmail Sorgulama Yöntemi

Gmail hesabınızın kapatılıp kapatılmadığını öğrenebilmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. Google üzerinde aktif olan mevcut hesapları kontrol etme yoluyla Gmail hesabınızın hala kullanılabilir durumda olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 • İlk olarak Kullanıcı Adı Kurtarma sayfasına girin
 • E-Postanızı bulabilmek için Telefon Numaranızı veya e-posta adresinizi karşınızda açılan bölüme girin.
 • Daha sonra Adınız nedir kısmına adınızı ve soyadınızı girin ve bir sonraki işleme devam edin.

Eğer adınızı ve soyadınızı doğru şekilde girdiyseniz bir sonraki adıma geçerek Gmail hesabınız olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Fakat adınızı ve soyadınızı girdikten sonra “Hiçbir hesap bulunamadı” hatasıyla karşılaştıysanız o e-posta adresiyle kayıtlı Google üzerinde hiç bir hesap bulunmamaktadır.

Bu makalemizde anlatmış olduğumuz yöntemler sayesinde Google Hesap Bulunamadı hatasını çözerek Google hesabınıza rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu