Gündem

Instagram Bu Hikayeye Artık Erişilemiyor HATASINI ÇÖZDÜK! Basit Yöntem!

Instagram’da hikayeler özelliği sayesinde kullanıcılar, 24 saat sonra silinen kısa süreli içerikler paylaşabilmektedir. Ancak bazen kullanıcılar, hikayeleri görüntülemek isterken “Bu Hikayeye artık Erişilemiyor” hatası ile karşılaşabilmektedir. Peki, bu hatanın nedeni nedir ve Instagram Öne Çıkanlarda Bu hikayeye erişilemiyor hatası nasıl çözülebilir?

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası

Eğer bir kullanıcının Instagram hesabında paylaşmış olduğu hikayeyi görmek için hikayesine tıkladıysanız ve karşınıza “Bu hikayeye erişilemiyor” hatası çıktıysa bunun bir kaç sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı bu hikayeye artık erişilemiyor hatası alabilirsiniz.

  • Hikayeyi paylaşan kullanıcının hesabının özel olmasıdır. Eğer bir hesap özel olarak ayarlanmışsa, sadece takipçilerinin hikayelerini görmelerine izin verilir. Eğer takip ettiğiniz bir hesap özel ise ve hikayesini göremiyorsanız, bu hesabın sizi takipten çıkarmış olabileceği anlamına gelir.
  • Hikayeyi paylaşan kişi hikayesini silmiş veya gizlemiş olabilir. Eğer bir kullanıcı hikayesini sildiyse veya sadece belirli kişilerin görmesini istiyorsa, kişinin bu hikayesi erişilemez hale gelir.
  • İnternet bağlantınızda veya Instagram uygulamasında bir sorun varsa bu hatayı alma ihtimaliniz bulunmaktadır. Eğer internet bağlantınız yavaşsa hikayelerin yüklenmesi oldukça zorlaşabilir ve bu yüzden Bu hikayeye artık erişilemiyor hatasıyla karşılaşılabilir.
  • Instagram uygulamasının güncel olup olmadığını da kontrol etmenizde fayda vardır. Eğer uygulamanız güncel değilse, güncelleyerek hatanın çözülüp çözülmediğini görebilirsiniz

Yukarıda verdiğimiz listedeki sebeplerden birinden dolayı bu hatayı almanız gayet normaldir. Hatayı çözmek için bir kaç yol bulunmaktadır.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Çözümü

Telefonunuzun ayarlarından Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemeniz bu hatayı bir ihtimal çözebilmektedir. Önbellek temizleme işleminden sonra Instagram uygulamasının telefonunuzda olan geçici verilerini silerek uygulamanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Instagram önbellek temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Daha sonra “Uygulamalar” seçeneğini bulun ve Instagram uygulamasını seçin.
  • Açılan sayfadan Depolama seçeneğine tıklayın.
  • Önbellek temizleme seçeneğini seçerek önbelleği temizleyin.

Bu şekilde Instagram önbelleğini temizleyebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde almış olduğunuz hatayı çözebilirsiniz. Bu yöntemi yapmanıza rağmen hala “Bu hikayeye artık ulaşılamıyor” hatasıyla karşı karşıyaysanız diğer yöntemlerimizi takip edebilirsiniz:

Farklı bir cihazdan deneyin:

Önbellek temizleme işlemine rağmen hala hata alıyorsanız, hatayı aldığınız hikayeyi farklı bir cihazdan bakabilirsiniz. Bu hata sadece sizin telefonunuzda çıkıyor olabilir. Farklı bir cihazdan deneyerek bu hatanın sizden kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

İnstagram DM’den Gelen Fotoğrafı Tekrar Açmak istiyorsanız bu konuyla ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Farklı bir hesapla hikayeye bakmaya çalışın:

Eğer farklı bir cihazdan baktığınızda da aynı hatayla karşılaşıyorsanız farklı bir hesaptan bakmayı deneyin. Hikayesini görmek istediğiniz kişi kullanmış olduğunuz hesabınıza hikayelerini gizlemiş olabilir.

Instagram uygulamasını silip tekrar yükleyin:

Belki sizin telefonunuzda bulunan uygulamada o an bir sıkıntı yaşanmış olabilir. Uygulamayı silip tekrar yüklediğinizde hatayı çözebilirsiniz.

Diğer hikayelere bakın:

Eğer hata aldığınız hikaye dışında diğer hikayelerde de aynı hatayı alıyorsanız bu sizin hesabınızdan kaynaklıdır. Hata aldığınız hikaye dışında diğer hikayeleri görebiliyorsanız hikayesinde hata aldığınız kullanıcı, o hikayeyi siz bakmadan hemen önce kaldırmış olabilir.

Hikayesinde hata aldığınız kişinin profiline girin:

Bu hikayeye erişilemiyor hatasını aldığınız hesabın profiline girerek sayfayı yenileyin. Eğer o kullanıcının profil resminin etrafında bir yuvarlak bir çizgi görünmüyorsa hikayeyi kaldırmıştır.

Bu yöntemlerden herhangi biri sayesinde hata aldığınız hikayeyi artık görebilirsiniz!

Öne Çıkanlarda Hikayeye Erişilemiyor Ne Demek?

Herhangi bir kullanıcının öne çıkanlarda bulunan hikayelerinden birine bakmak istediğinizde hikayeye erişilemiyor hatasını alıyorsanız kişi muhtemelen siz bakmadan hemen önce hikayeyi öne çıkanlardan kaldırmış olabilir. Eğer öne çıkanlara koyulan hikaye, 24 saat içerisinde koyulduysa kullanıcı bu hikayeyi kaldırmış olabilir. Kullanıcının profil sayfasını yenileyerek öne çıkanlarda bulunan hikayesini kaldırıp kaldırmadığını anlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Instagram bu hikayeye artık erişilemiyor hatasının nasıl çözüleceğini anlattık. Ayrıca Instagram bu hikayeye ulaşılamıyor hatasının sebeplerinden bahsettik. Eğer Öne çıkanlardan hikayeye erişilemiyor hatası ile karşılaşıyorsanız yazımızı okuyarak bu hatayı çözebilirsiniz.

İnstagram’da Gizlice Hikayeye Bakmak ve Görünmemek istiyorsanız bu konuyla ilgili olan yazımızı okumayı unutmayın!

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu