Sosyal Medya

İnstagram Çekiliş Kazanma Yolları 2023 (En Etkili Yöntemler)

İlginin yoğun olmasından dolayı Instagram çekilişi kesin kazanma, Iphone çekilişi Instagram, Simpliers çekiliş kazanma hilesi, Instagram çekilişleri gerçek mi, çekiliş gram hilesi, çekiliş kazanma uygulaması, Cagritaner çekiliş hilesi, Instagram çekiliş kazanma hilesi ve çekiliş kazanmak için yorum kopyalama gibi birçok konu merak edilmektedir. Peki, Instagram çekişiş kazanma yolları nelerdir? Instagram çekilişi nasıl kazanılır? Bu yazımızda tüm sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Instagram çekiliş kazanma yolları, çeşitli sayfaların veya fenomenlerin düzenledikleri çekilişlerde hediye sahibi olmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Son dönemlerde Instagram çekilişlerinin sayısında büyük artış olmuştur. Sayfalarını büyütmek isteyen ve organik takipçi sahibi olmak isteyen hem şahıs hesapları hem de firma, işletme vb. hesapları Instagram çekilişi düzenleyerek büyük kitlelere ulaşabilmektedir. Ücretsiz ürün sahibi olmak isteyen platform kullanıcıları, düzenlenen çekilişlere yoğun ilgi göstermektedir.

Instagram Çekiliş Kazanma Taktikleri Neler?

Instagram çekiliş kazanma taktikleri ile çekilişlerde şansınızı artırabilir, püf noktalara dikkat ederek diğer takipçilerden bir adım öne geçebilirsiniz. Instagram’da düzenlenen çekilişler, Instagram çekiliş programı, ücretsiz Instagram çekiliş imkânı sunan siteler aracılığı ile genellikle açıklanmaktadır.

İşte, bazı çekiliş kazanma taktikleri aşağıdaki gibidir:

 • Çekiliş yapılan hesabı kontrol etme.
 • Çekiliş açıklamalarını dikkatli okumak.
 • Yorum sayısına dikkat etmek.
 • Çekilişe yapılan yorumlarda emoji kullanma.
 • Yorum zamanına dikkat etmek.
 • Birden fazla hesapla çekilişe katılmak.

Çekiliş Yapılan Hesabı Kontrol Etme

Bir Instagram çekilişi kazanmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken ilk şey, çekilişi düzenleyen hesabı kontrol etmektir. Takipçi sayısını artırmak ve sayfa etkileşim yoğunluğunu yükseltmek için şahıslar veya bazı sayfalar çekiliş düzenlemektedir. Hal böyle olunca Instagram çekilişleri bir araç olarak görülmektedir ve aslına bakıldığında çekilişler gerçek olmamaktadır. Çekilişi kazanan olsa dahi bilinen veya tanınan kullanıcılara çıkmaktadır. Bu yüzde çekilişine katıldığınız profilin gerçek çekiliş yaptığına emin olmalı, hesabını incelemelisiniz.

İnceleme yaparken aşağıdaki noktalara dikkat edebilirsiniz:

 • Takipçi sayısı ne kadar?
 • Daha önceden çekiliş düzenlemiş mi?
 • Çekiliş ile verilecek ürünün gerçek fotoğrafına yer vermiş mi?
 • Çekiliş yapan sayfa veya profil güvenilir mi?

Yukarıda örnek olarak verilen kriterleri değerlendirerek, sahte çekilişlerden uzak durabilir ve boşa zaman kaybetmemiş olursunuz. Çünkü sosyal medyada düzenlenen çekilişler genellikle takipçi kazanmak amacıyla olduğu için sahte olabilmektedir.

Çekiliş Açıklamalarını Dikkatli Okumak

Instagram’da çekiliş yapılacak olan gönderinin altında, çekilişe katılacak olanlar için açıklamalar bulunur. Birçok kullanıcı, düzenlenen tüm çekilişlerin aynı olduğunu zannetmektedir fakat her Instagram çekiliş birbirinden farklıdır. Eğer çekiliş şartlarını sağlamazsanız, hem çekilişe katılmaya hak kazanamaz hem de çekiliş size çıksa dahi yararlanamazsınız. Bu yüzden açıklamayı dikkatli okumalı, istenilen koşulları yerine getirmelisiniz.

Yorum Sayısına Dikkat Etme

Instagram çekilişi kazanma için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da yorum sayısıdır. Çekilişe katılmanız için genellikle gönderilere kullanıcı etiketlemeniz gerekmektedir. Çekiliş şartlarında kaç kullanıcı etiketlemeniz gerektiği belirtilmektedir. Etiketleme yaparken tek bir yorum yapmak yerine birkaç yorum yapmak avantajınıza olacaktır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken çok yorum yapıp spama düşmemektir. Çok sayıda etiketleme yapıp yorum atarsanız, platform tarafından profiliniz spama düşebilir.

Çekiliş kazanmak için yorum kopyalama yapabilirsiniz fakat spama düşmemek için yorumlarınız arasında en az 10 dakika olmasına dikkat etmelisiniz.

Çekilişe Yapılan Yorumlarda Emoji Kullanma

Instagram çekilişlerinde katılım şartları sizlere sunulmaktadır. Örneğin gönderinin beğenilmesi, gönderinin hikâyeye eklenmesi, yorum yapılması gibi çeşitli şartlar bulunabilmektedir. Instagram çekilişi kazanma yolu için bir diğer püf nokta, eğer sizden yorum yapmanız isteniliyor ise yorumunuzun başında ya da sonunda emoji kullanmak olacaktır. Çekilişe yapılan yorumlarda emoji kullanma, çekiliş motorlarının sizi daha net algılamasına olanak tanıyacaktır.

Yorum Zamanına Dikkat Etmek

Instagram çekiliş kazanma için yorum zamanına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer katıldığınız çekilişte, çekiliş şartlarında gönderiye yapacağınız her yeni yorum, yeni bir çekiliş hakkı getirecekse saat başı yorum atmaya çalışmakta yarar vardır. Ayrıca çekiliş saatinin 48 saat öncesinden veya 24 saat öncesinden yorum yapmaya başlarsanız saat başı bir yorum atabilirsiniz. Bu sayede öne çıkabilir, çekiliş robotlarının profilinizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Bu püf nokta ile çekiliş robotları genellikle aktif olan kullanıcıları seçtiği için çekiliş kazanma şansınızı artırabilirsiniz.

Birden Fazla Hesapla Çekilişe Katılmak

Birden fazla hesap ile çekilişlere katılmak, Instagram çekiliş kazanma yolları arasındadır. Son dönemlerde artan çekiliş çılgınlığından dolayı artık birçok kişinin kendi hesabı haricinde çekiliş hesabı da bulunuyor. Birden fazla Instagram hesabından çekilişe katılmak, şansınızı artırmakta ve sizi hediyeye bir adım daha yaklaştırmaktadır.

Yorumda Etiketlenen Kişi Nasıl Olmalı?

Instagram çekilişlerine katılmak için gönderinin altına yorum olarak arkadaşlarınızı etiketlemeniz istenebilmektedir. Çekiş kazanmak için etiketleme yapacağınız kişiye dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin her yorumda aynı kişiyi etiketlemeniz spama düşmenize sebep olabilir. Bu yüzden her bir yorumda farklı kullanıcıyı etiketlemeniz Instagram çekiliş kazanma şansınızı artıracaktır. Önemli olan, spama düşmemek için farklı kullanıcı profillerini etiketlemektir.

Instagram Çekilişi Kesin Kazanma

Çekilişlere katılırken kesin sizin kazanmanız gibi bir garanti bulunmamaktadır. Instagram çekilişi kesin kazanma olarak size verilen ipuçları, yalnızca çekilişi kazanma şansınızı artırmaktadır, kesin sonuç vermemektedir. 

İnstagram çekilişi kazanma yolları arıyorsanız, aşağıdaki listede yer alan talimatları okuyabilirsiniz:

 • Katıldığınız çekilişin güvenli hesap tarafından yapıldığına veya ünlü bir profilin çekilişi düzenlediğine emin olun. Çünkü çoğu sayfa çekiliş ödülünü vermemektedir.
 • Yorumda etiket yapacağınız zaman ‘’@’’ işaretinden sonra ilk çıkan arkadaşınızı etiketleyerek profil isminin yanına emoji koyun. Emojiden sonra bir arkadaşınızı daha etiketleyin ve yorumu paylaşın. Bu yorumunuzu on dakikada bir aynı şekilde paylaşabilirsiniz.
 • Çekiliş sahibini, gönderinin altına etiketleme yaparken de etiketleyebilirsiniz.
 • Belirli aralıklarla yorumları beğenin. Sıkça beğenirseniz engel yiyebilirsiniz.
 • Çekiliş gönderisinden bir önceki ve bir sonraki gönderilerde de etkileşiminiz olması açısından etiketleme yapın.
 • Hesabınız çekilişe katıldığınızda gizli olsun. Çünkü ödül, hediye vb. açıklandığında size çıkar ise hesabınız çalınabilir.
 • Instagram çekilişi sonlanmadan 30 dakika kala artık etiket yapmayın. Çünkü son 30 dakikadaki etiketleri çekiliş robotu görmemektedir.

Instagram Çekilişleri Gerçek Mi?

Birçok kullanıcı da ‘’Instagram çekilişleri gerçek mi?’’ sorusunu sormaktadır. Güvenilir hesapların veya bilindik markaların düzenlemiş olduğu çekilişler genellikle gerçektir.

Instagram’da düzenlenen çekilişte gerçek hediye mi veriliyor? Bu gibi sorular birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Çekilişlere katılırken, çekilişi düzenleyen profilin güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü birçok profil veya sayfa, takipçi kazanmak ve etkileşimi artırmak için çekiliş düzenlemektedir. Daha sonra ya çekilişi açıklamamakta ya da tanıdıkları birilerine hediyeyi vererek çekilişin güvenilirliğini yitirmesine sebep olmaktadır.

Instagram Çekilişi Nasıl Kazanılır?

Instagramda çekiliş kazanmanın garanti yolu bulunmamaktadır. Fakat çekiliş kazanma şansınızı artıracak birkaç yöntem bulunur. Instagram çekilişi nasıl kazanılır diyorsanız aşağıda yer alan yöntemleri uygulayabilirsiniz:

 • Çekilişe birden çok hesapla katılabilirsiniz.
 • Platform üzerinden düzenlenen çekilişleri sürekli takip ederek düzenli katılım sağlayabilirsiniz.
 • Çekiliş postunda yer alan çekiliş şartlarını, açıklamalarını dikkatli okumalısınız.
 • Gönderideki çekiliş şartlarında yorum kısıtlaması yok ise olabildiğinde yorum ve etiketleme yapabilirsiniz.
 • Çekiliş gönderisini kaydederek ya da ekran görüntüsünü alarak çekilişi takip edebilirsiniz.

Çekiliş Kazanma Uygulaması

Çekilişlere katılan birçok kişi çekilişlerin kendilerine çıkması için çekiliş kazanma uygulaması, çekiliş app gibi arayışa girmektedir. Fakat kesin çekiliş kazanma veya çekiliş kazanma uygulaması gibi garanti sonuçlar bulunmamaktadır. Bu yüzden, yukarıda bahsettiğimiz Instagram çekiliş kazanma tüyolarını dikkate alarak kazanma şansınızı artırabilirsiniz.

İphone Çekilişi Instagram

Instagram’da Iphone, kulaklık, tatil, eğitim, gezi ve daha birçok hediye verilmektedir. Fakat bu hediyeler her zaman gerçeği yansıtmamakta, kullanıcılar kandırılabilmektedir. Örneğin Iphone çekilişi Instagram üzerinden sıklıkla yapılmaktadır. Ancak bu tür çekilişlere katılırken güvenilir hesapların düzenlemiş olduklarına katılmak daha mantıklıdır. Çünkü takipçisi az ve kimliği belli olmayan şahısların veya sayfaların düzenlemiş olduğu çekilişler genellikle sahte olmaktadır ve bu sizin için vakit kaybı olacaktır.

Simpliers Çekiliş Kazanma Hilesi

Simpliers çekiliş kazanma hilesi adı altında sunulan hiçbir bilgi gerçeği yansıtmamaktadır. Simpliers, Instagram çekiliş sitesi aracıdır. Gönderiye yapılan tüm yorumları listeleyerek adil bir çekiliş yapılmasını sağlamaktadır.  

Çekiliş kazanma hilesi, Instagram çekiliş kazanma hilesi gibi yöntemlerle çekiliş kazanmak mümkün olmamaktadır. Eğer takipçilerinizden geri bildirim almak istiyorsanız, güvenli çekiliş araçlarını kullanmalısınız.

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu