Sosyal Medya

İnstagram DM’den Gelen Fotoğrafı Tekrar Açma 2023 (KAYDETME YÖNTEMİ)

Milyonlarca İnstagram kullanıcısı DM’yi kullanarak birbirleriyle iletişim halinde kalmaktadır. Dm’de mesaj yollamanın yanı sıra fotoğraf, video paylaşma imkânınız da mevcuttur. Biz de sizler için İnstagram DM ile nasıl fotoğraf gönderilir, galeriye kayıtlı fotoğraf gönderme, kaybolan(anlık) fotoğraf gönderme, gönderdikten sonra fotoğrafı tekrar açabilir miyim, kaybolan fotoğraflar nasıl görüntülenir, DM’den gelen fotoğrafı tekrar açma, İnstagram DM tek seferlik fotoğraf kaydetme programı konu başlıklarını inceledik.

İnstagram DM ile Nasıl Fotoğraf Gönderilir?

İnstagram DM üzerinden fotoğraf göndermenin iki yolu mevcuttur. Bunlar;

 • Galeriye kayıtlı fotoğraflarınızdan gönderme
 • Kaybolan (anlık) fotoğraf göndermedir.

Galeriye Kayıtlı Fotoğraf Gönderme

Bu yöntemle fotoğraf gönderebilmek için;

 • İlk olarak İnstagram DM kısmına gelin.
 • Daha önceden mesajlaştığınız bir kullanıcı ise ismine dokunarak konuşmayı açabilirsiniz. İlk defa mesaj yollayacaksanız sağ üst köşede bulunan yeni sohbet simgesine dokunun ve arama kısmına kullanıcının ismini yazın. Boş sohbet sayfası karşınıza çıkacaktır.
 • Sayfanın sağ alt kısmındaki galeri fotoğrafları simgesine dokunun ve göndermek istediğiniz fotoğrafı seçin.
 • Seçtiğiniz fotoğraf sohbet sayfanıza yüklenir ve karşı tarafa iletilir.

Galeriye kayıtlı bir fotoğrafı gönderdiğiniz zaman karşı taraf bu fotoğrafı indirebilir ve size bu konuda bir bilgilendirme yapılmaz. Fotoğrafı indirmeden de dilediği kadar görüntüleyebilir.

Kaybolan (Anlık) Fotoğraf Gönderme

Kaybolan fotoğraf İnstagram hikayeler bölümüyle birlikte gelen bir güncellemeyle kullanılmaya başlanmıştır. Bu şekilde fotoğraf gönderebilmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • İlk olarak İnstagram DM kısmına gelin.
 • Daha önceden mesajlaştığınız bir kullanıcı ise ismine dokunarak konuşmayı açabilirsiniz. İlk defa mesaj yollayacaksanız sağ üst köşede bulunan yeni sohbet simgesine dokunun ve arama kısmına kullanıcının ismini yazın. Boş sohbet sayfası karşınıza çıkacaktır.
 • Sohbet sayfanızın sol alt kısmında mavi bir kamera simgesi bulunmaktadır. Bu simgeye dokunup fotoğraf çektikten sonra hikaye eklerken yaptığınız gibi dilediğiniz değişim ve eklemeleri yaparak düzenleme sağlayabilirsiniz.
 • Yapmanız gereken son şey fotoğrafın ne kadar görüntülenebileceğini seçmektir. Gönder butonunun altında yana kaydırarak görebileceğiniz ‘Bir kez görüntüle’, ‘tekrar oynatmaya izin ver’ ve ‘sohbette tut’ seçenekleri mevcuttur.
 • Bir kez Görüntüle’ seçeneğini işaretlediğiniz takdirde karşı taraf fotoğrafı hikaye gibi görüntüler. Fotoğrafı kapattıktan sonra bir daha görüntüleyemez. Eğer ekran fotoğrafı alırsa size bu konuyla ilgili bildirim gelecektir.
 • Tekrar oynatmaya izin ver’ seçeneğini işaretlerseniz fotoğraf karşı tarafa hikayede olduğu gibi iletilir ve kapattıktan sonra bir kez daha görüntüleme hakkı olur. Toplamda 2 kez görüntüledikten sonra fotoğrafı tekrar açamaz. Ekran fotoğrafı çekmesi halinde size bildirim gönderilir.
 • ‘Sohbette tut’ seçeneğini işaretlerseniz fotoğraf karşı tarafa hikaye gibi gönderilir ve sınırsız görüntüleme hakkı mevcuttur. Ekran fotoğrafı alması durumunda size bildirim gönderilir.

Gönderdikten Sonra Fotoğrafı Tekrar Açabilir Miyim?

Fotoğrafı gönderen kişi sohbette fotoğrafı görüntüleyemez. Gönderilen fotoğraf galeriye ya da İnstagram uygulamasında kaydedilmez. Sadece gönderilen kişi belirlediğiniz sınırlar doğrultusunda fotoğrafı görüntüleyebilir. Siz bu konuda sadece ‘Teslim edildi’, ‘Açıldı’, ‘Yeniden oynatıldı’, ‘Ekran görüntüsü alındı’ gibi bildirimler alırsınız.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Instagram Yardım Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da Kaybolan Fotoğraflar Nasıl Görüntülenir?

Bir kullanıcının size attığı kaybolan fotoğrafı görüntülemek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • DM kutusundaki yeni mesaj bildirimine dokunarak mesaj gönderenler listesini görüntüleyin.
 • Mesajın içine girmeden fotoğrafı görüntüleyebilmek için mavi ‘Oynat’ simgesine dokunun.
 • Ya da kullanıcının ismine dokunarak sohbet sayfanızı görüntüleyin ve sonrasında ‘Oynat’ simgesine dokunun. Fotoğraf otomatik olarak açılacaktır.
 • Bu yöntemler instagram tek seferlik fotoğraf kaydetme de işe yaramaz.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Instagram Yardım Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

İnstagram’da DM’den Gelen Fotoğrafı Tekrar Açma Yöntemi

 • Size gönderilen fotoğraf ‘yeniden oynatmaya izin ver’ seçeneğiyle gönderilmişse ‘Yeniden oynat’ simgesine dokunup (toplamda 2 kez) yeniden görüntüleyebilirsiniz.
 • Fotoğraf ‘Sohbette tut’ seçeneği ile gönderilmişse fotoğrafa dokunarak dilediğiniz kadar görüntüleyebilirsiniz.
 • DM size normal fotoğraf seçeneğiyle atılmışsa (Galeriye kayıtlı fotoğraflar arasından seçilip) fotoğrafa dokunurak dilediğiniz kadar görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz fotoğraf açıkken sayfadaki 3 nokta ( seçenekler)simgesine dokunup gönderiyi telefonunuza kaydedebilirsiniz.

İnstagram DM Fotoğraf Kaydetme Programı

Gönderilen fotoğraflarda yeniden görüntüleme seçeneği olmasa yükleyeceğiniz uygulamalar ile telefonunuza indirebilirsiniz. İşte o uygulamalar:

Bu yazı bilgilendirme amaçlı olup, kullanılan 3. parti uygulamalardan kaynaklanan bir sorun yaşanması halinde kullanıcının kendisi sorumludur.

Instagram Tek Seferlik Fotoğraf Kaydetme

Instagram tek seferlik fotoğraf kaydetmenin tek yolu başka bir cihaz ile fotoğraf çekilmesidir. Bunun haricinde diğer yöntemler instagram tarafından ss alma engellemiştir.

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu