İş Dünyası

Kargo ile Evlere İş Gönderen Firmalar 2023 (Tüm İllere)

Kargo ile Evlere İş Gönderen Firmalar 81 ilde geçerli adres ve telefon numaraları ile iletişime geçerek ayda en az 3 bin TL para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Özellikle fason firmalar ve fabrikalar kadınlara ek iş imkanı sunan yerlerin başında geliyor. Esenyurt, İkitelli’de, Hatipoğlu Ticaret gibi firmalar aracılığı ile evlere kargo yolu yolu ile iş gönderilmektedir. Ödemeler ise eft yolu ile yapılıyor. Sizler için bu firmaları kaleme aldık.

Türkiye Genelinde Kargo ile Evlere İş Veren Firmalar İletişim Bilgileri

Ülkemizde tüm şehirlerde evlere kargo ile iş veren firmalar aracılığıyla ev hanımları, öğrenciler ve çalışmayan kişiler fason ve parça başı iş alarak ek gelir sağlıyor. Üretim bazlı faaliyet gösteren firmaların çoğu paket sistemi ile çalışmakta olup normal şartlarda personel istihdam etmesi pahalıya mal olacağından personel için SGK+yemek+yol+maaş gibi masraflar sebebi ile bu tarz üretim faaliyeti yapan firmalar evlere iş vererek daha az maliyetler ile faaliyet göstermektedir. Küçük şehirlerde çok fazla olmasa da özellikle büyük şehirlerde bu tarz fason firmalara çok fazla rastlanıyor. Büyük firmalar ise kargo yolu ile ülkemizin dört bir yanına iş gönderiyor. Özellikle boş vakti olan, ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ve evden ayrılması mümkün olmayan kadınlarımız bu işlere yöneliyor.

Bazı firmalar genel olarak faaliyet gösterdikleri firmalara iş veriyor. Organize sanayi bölgelerinde de bu tarz işler veren çok fazla fabrika bulunuyor. Örneğin fabrika İstanbul’da bulunuyor ise, ilçelere iş veriliyor. Fakat birebir adreslere teslim etmek demek firmaya yol masrafı olarak yansıyor. Kargo masrafları dikkate alındığında maliyetten de kar sağlanmış oluyor.

Örneğin; A fason firması üretim ve paketleme işleri için 10 personel alsa, hepsine sigorta, asgari ücret ve yemek verse bu iş çok masraflı olur. Fakat firmalar için evlere iş göndermek daha karlı oluyor. Ev hanımları da bu tarz işleri talep ettiği için bu durum firmaların işine gelmiş oluyor. Sonuç olarak iki taraf da kazanıyor. 

Fabrikalardan evlere iş veren firmalar hakkında detaylı bilgiler içeriğimizde.

Kargo İle Evlere İş Veren Firmalar İlanları GÜNCEL

Ev hanımları bu işi biraz da maliyetten kaçmak için yapıyor. Normal şartlarda çalışmaları demek eve fazla zaman ayıramamaları demek. Özellikle küçük çocuğu olanların bakıcı ya da kreş parası ödemesi lazım. İşyeri uzaksa yol ve yemek parası derken zaten maaş bitecek. Kargo ile evlere iş veren firmalarla irtibata geçen ev hanımları efor sarfetmeden para kazanıyor. Öncelikle sosyal medya mecralarından bu ilanlara ulaşmak gerekiyor.

Bu tarz facebook sayfaları, gruplar ya da instagramda ilanlar var. Bu sayfalar üzerinden yapacağınız aramalar ile fason firmalara ulaşabilirsiniz.

Bu tarz ilanlara çok fazla başvuru gelmektedir. Bundan dolayı çok ciddi bir araştırma yapmak gereklidir.. Fason firmalar eleman bulmada sıkıntı yaşamıyor. Çünkü Türkiye genelinde çok fazla talep var. Ev hanımları bu tarz firmalara ulaşarak yapabilecekleri miktarı belirliyorlar. İş veren firma ise bir kargo şirketi ile anlaşıyor ve gönderilecek olan malzemeleri hazırlıyor. Kadınlarımız malzeme tedarik etmek ile uğraşmıyor.  Firma, gerekli olan bütün malzemeyi hatta yapım için gerekli olan ekipmanları kargo yolu ile gönderiyor.

İnternet dışında bu tarz firmalara telefon yolu ile de ulaşmak mümkün.

Öncelikle organize sanayi bölgelerinin telefon numaralarını arayarak bu tarz firmalar ve evlere iş veren fabrikalar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Kargo, ikamet adresiniz ile firma arasında bulunan mesafeye göre değişen zamanlarda adresinize teslim edilecektir. Firmalar için önemli olan işin zamanında bitmesidir. Örneğin 2 gün içinde kargo geldi ve firma tarafından maddiyardim.com 1 hafta içerisinde teslimat istendi. Gönderilen işi 5 gün içerisinde halledip 5. günde kargoya vermeniz gerekecektir. Bu masrafların tamamı firma tarafından karşılanmaktadır. Siz yapacağınız iş kadar para alırsınız.

Evlere İş Veren Güvenilir Firmalar

Ülke genelinde bu şekilde faaliyet gösteren bir çok fason firma bulunmaktadır. Ayrıca Organize Sanayi Bölgeleri’ne bulunan fabrikalar da evlere iş göndermektedir. Bu firmalara ulaşmak zor değildir. Sosyal medya, el broşürleri gibi kanallardan çok rahat ulaşılabilir. Ancak güvenilir firma bulunması hususunda kadınlarımızın dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu işlerde çok para olduğunu söylemek doğru olmaz. Yaptığınız işe göre tane başına para alırsınız. İnternet üzerinde yayınlanan ilanlarda yüksek meblağlar kazanacağını iddia eden kişilerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle bu işlerden 5-10 bin TL. kazanılacağını iddia eden kesimler bulunmaktadır.

Bu kişilerin dolandırıcı olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle sizden kişisel bilgilerinizi, adres, telefon, kredi kartı numarası, şifre vb. bilgileri talep eden şahıslardan uzak durunuz. Güveninizi kazanmak için herşeyi yapacaklardır. Çevrenizde bu tarz işleri yapan kişiler varsa onlardan işi nereden ve kimden aldıklarına dair bilgi alabilir ve böylece güven arz eden firmalara kolayca ulaşabilirsiniz. Bölgenizde bu tarz firmalar varsa birebir iletişime de geçebilirsiniz.

Evden yapılabilecek pek çok iş vardır. Ev hanımlarının bu işte herhangi bir giderleri olmaz. Gerekli ekipmanların hepsi iş veren firmalar tarafından karşılandığından dolayı kadınlarımızın sadece belirlenen zaman dilimleri içerisinde aldıkları işin teslimatını gerçekleştirmeleri gerekecektir. İnternet üzerinden ulaştığınız ve güvenli olduğuna inandığınız kimselere de iletişim adresinizi vermek durumundasınız. İkametgah adresinizin gizli kalmasını talep ediyorsanız bu durumda yapmanız gereken firma hangi kargo şirketi ile çalışıyorsa, size en yakın şubeden alacağınızı söylemeniz olacaktır.

Örneğin İstanbul İkitelli’de ikamet ediyorsunuz ve firma Kargo ile çalışıyor. Siz ise Kartal’da ikamet ediyorsunuz. Adresinizi vermek yerine, kargonun  Kargo Kartal Şubesi’ne gelmesini talep edebilirsiniz.

Ankara ve Sincan’da evlere ek iş veren firmalar hakkında güncel bilgiler için içeriğimize göz atın.

Kargo İle Eve Gönderilebilecek İşler

Firmalar bu işleri yapmak için çalışabilecek kişileri bulmakta zorlanmıyorlar. Çünkü iş hayatında aktif olarak rol alamayan kadınlarımız bu yöntemleri tercih ederek evlerine gelir sağlıyorlar. Evlere teslimat yapmak yerine kargo ile gönderim sağlıyor. Sizlere kargo ile eve gönderilebilecek işler hususunda fikir vermek istiyoruz. Siz de bu işleri yaparak para kazanabilirsiniz. Küçük ve orta büyüklükteki firmalar ile iletişime geçmeniz durumunda belirttiğiniz adrese gerekli ekipmanlar gönderilecektir. İşiniz bittikten sonra sizin de geri gönderim yapmanız gerekecektir.

 • Pandemi de maske paketleme ve siperlik el sabunu paketleme işleri de veriliyor.
 • Evlere kargo ile paketleme ve ambalajlama işleri gönderilmektedir. Özellikle üretim yapan firmaların bir çoğu maliyet açısından evlere iş vermektedir.
 • Takı tasarımı yapan firmaların bir çoğu da evlere iş göndermektedir. Becerisi ve bu konuya ilgisi olan kadınlarımız firma tarafından talep edilen şekle ve siparişe göre üretim yaparlar.
 • Hac malzemeleri ile ilgili satış yapan firmalar ve küçük esnaflar da evlere iş veriyor.
 • Kalem montajı, kalem paketleme gibi işler de evlere kargo yolu ile gönderim yapıyor.
 • Mandal paketleme işleri de çok yapılıyor.
 • Özellikle düğün sezonlarının vazgeçilmezi nikah şekeri, kına paketleme gibi işler yapan firmalar evlere iş gönderiyor.
 • Matbaalar tarafından davetiye ve kutu kaplama gibi işler veriliyor.
 • Ev dekorasyonu, süs eşyaları gibi ürünler de firmalar tarafından evlere iş olarak gönderiliyor.
 • Yemek ve pastane sektöründe ise evlere sipariş veriliyor. Bölgenizde meşhur olan tatlı, ev yemeği, kurabiye vb. ürünleri siparişe göre imal ederek satabilirsiniz.
 • Plastik bardak, tabak vb. üretimi yapan firmalar sayı belirleyerek bunları paketlemenizi istiyor.
 • Özellikle Bursa Cumalıkızık gibi kültür bölgelerinde doğal ürünler çok satıyor. Buralardan sipariş alarak reçel, salça vb. yapabilirsiniz.
 • Organik sabun, şampuan ve makyaj malzemesi satabilirsiniz. Avon gibi firmaların katalogları ile satış yapabilirsiniz.

Konya selçuklu evde ek iş veren yerlerin adres bilgileri için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Kargo İle Evlere İş Veren Firmaların Telefon Numaraları

Özellikle İstanbul, İzmir, Sakarya, Adana, Ankara, Eskişehir, gibi büyükşehirlerimizde evlere iş veren çok fazla firma bulunmaktadır. Bu firmalar internet üzerinden yayınladıkları ilanlar ile evlere iş verileceğini duyurmaktadır. Ayrıca iş bulma sayfaları üzerinde de bu şekilde pek çok ilan vardır. Çalışarak para kazanmak kadar güzeli yok. Şayet herhangi bir sebepten dolayı çalışamıyor ve evden iş yapmak istiyorsanız bu firmaların iletişim adreslerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Yukarıda bu firmaların güvenilir olanlarına ulaşmanız konusunda dikkatli olmanız gerektiğinden söz ettik.

Bu firmaların müşterilerinden talep ettiği koşullar hemen hemen aynı olmaktadır. İşlerin sadece en kolay kısımlarını siz yaptığınızdan dolayı yüksek meblağlar kazanmak zordur. Ek gelir elde etmek isteyen kadınların çokça tercih edebileceği işlerdendir. Gerekli olan malzeme, araç, gereçler ise kargo yolu ile gönderilmektedir. Firma işi verdiği kişiye ne kadar sürede tamamlaması gerektiğini söyler. Firmaya da yaptıktan sonra yine kargo yolu ile yaptığınız işleri geri yollarsanız. Facebook, instagram gibi internet sayfaları üzerinden bu firmaların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

EFT İle Ödeme

Kargo ile evlere iş veren firmalar kadınlara ödemeyi de banka kanalıyla sağlıyor. Firmaların sizden bu konuda talep edebilecekleri tek bilgi IBAN numarası ya da hesap numarası olacaktır. Bunun dışında şifre vb. talep ederlerse uzak durunuz. Güvenlik açısından kimse ile herhangi bir bilgi paylaşmayınız. Firmaların hesap numarası ile sizinki aynı bankadan ise havale işlemi yapılacaktır. Havale işleminin yapılmasında herhangi bir saat kısıtı yoktur. Ancak eft işlemleri farklı bankalar arasında yapıldığından dolayı belirli işlem saatleri vardır.

Ödeme eft saati dışında gerçekleştiyse bu durumda hesabınıza ertesi gün geçecektir.

Ülke genelinde bu tarz işler veren ve birlikte çalışabileceğiniz pek çok firma bulunuyor. Yakınlarınız ya da sosyal medya kanallarından bu fason firmalar ile iletişime geçerek iş alabilirsiniz. Güvenilir olmayan kişilere karşı tekrar uyarmakta yarar var. Bu tarz işlerden kazancınız aylık 500 TL ile 1000 TL arasında olacaktır.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğimiz internette yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Sitemiz tarafından hiçbir şekilde iş verilmemektedir. Ayrıca internet ortamında size iş vereceğini taahhüt ederek, ÖDEME TALEP EDEN kişilerden uzak durunuz!

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu