İş Dünyası

Konya Selçuklu Evde Ek İş Veren Yerler 2023

Konya ilinde ikamet ediyorsanız ve evden çalışarak para kazanmak istiyorsanız eve iş veren firmaların numaralarına internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Konya’da evlere fason iş, mandal işi veren firmalar bulunuyor. Mevlana şekeri, bamya çorbası, etli ekmek gibi pek çok yemeği meşhur olan şehirde şeker paketleme, kuru bamya paketleme gibi işler ile uğraşabilirsiniz. Evlere iş gönderen firmalar genel olarak ürünlerini kargo ile göndermektedir. Özel firmaların yanı sıra İşkur tarafından da evde paketleme iş ilanları yayımlanmaktadır. İçeriğimiz de sizlere Konya ilinde evlere iş veren firmaları yazacağız.

Konya Mevlana Şekeri Paketleme İşi

Konya ili ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve yüz ölçümü olarak en büyük şehirdir. Evliya şehri olarak da bilinen il Mevlana’da ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde ise birçok sektörde üretime ön ayak olmuştur. Şeker üretimi, otomotiv sanayi, tarım, kağıt sanayi, makine ve kimya sanayisi vb. alanlarda çeşitli üretimler gerçekleştirmektedir. Ancak daha çok şeker üretim merkezi olan şehirde tarım faaliyeti olarak şeker pancarı, patates, soğan, buğday, haşhaş gibi ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Mevlana şekeri ise herkesçe çok beğenilerek tüketilen ve ülkenin hemen hemen her yerinde satışa sunulan bir yiyecektir. Ana vatanı olan Konya’da ise Mevlana şekerinin üretim faaliyetleri yaygın olarak yapılmaktadır.

Mevlana şekeri halk dilinde kaba şeker olarak da biliniyor. 🙂 Konya’da kurulmuş firmalarda kaba şekerin yanı sıra akide şekeri, helva, lokum, susam gibi ürünler de üretime koyuluyor. Firmalar bazı durumlarda bünyesinde çalıştırdığı işçilere yüksek tutarlarda masraf yapmak yerine evlere maddiyardim.com  de iş gönderebiliyorlar. Bölgede bulunan şeker fabrikalarının iletişim bilgilerini alarak mail veya telefon yolu ile iletişime geçebilirsiniz. Firma tarafından paketlenecek olan ürünler ve koyulacağı kutular size sayısınca teslim edilecektir. Paketlerin veya kutuların içerisine koyulacak olan adetler de firma tarafından belirlenecektir.

Mevlana şekeri paketlemesini ister standart boyutlardaki minik poşetlere isterseniz de nikah şekeri, mevlit şekerleri gibi davetlerde dağıtılacak olan malzemelerin içerisinde de kullanabilirsiniz. Bu hususta akide şekeri kullanmanız daha doğru olacaktır. Konya’da nikah şekeri paketleme işi ile uğraşan birçok firma olacaktır. Bu firmalardan evinizde çalışmak adına iş alabilirsiniz. Mevlana şekeri paketleme işi için gerekli malzemeler ise şu şekildedir;

 • Şeker sayısına göre paketler
 • Paketleri bağlamak ve yapıştırmak için malzemeler
 • Makas
 • Kilogram hesabı olacaksa tartı
 • Nikah şekeri yapımında kullanılacak ise süsleme eşyaları, tül, minik kutular, şekilli ve harfli Sticker, bebek, gelin, damat vb. figürler gibi malzemeler gereklidir.

Konya Kuru Bamya Paketleme

Konya ilinin meşhur olan yemeklerinden bir tanesi de bizim kültürümüzde de bulunan bamya çorbasıdır. Biz de çorba olarak bilinse de Konya ili ve çevresinde ara sıcak olarak servis edilmektedir. Konya’da hangi düğüne, iftar yemeklerine veya herhangi bir davete giderseniz gidin bu yemeği göreceğinizden emin olabilirsiniz. Bamya çorbası normal şartlarda büyük bamyalar ile de yapılmaktadır. Ancak Konya’da yapılanlar genel olarak marketlerde veya pazarlarda satışa sunulan minik bamyalar ile yapılmaktadır.

Kuru bamya paketleme iş yalnızca Konya veya ilçelerinde değil ülkemizin birçok yerinde bulunabilir. Ancak Konya veya çevre ilçelerde ikamet ediyor iseniz kuru bamya üretimi yapan firmalardan iş alabilirsiniz. Bu ürünlerin paketleme işini yapmanız için diğer gruplardan farklı olarak teraziye de ihtiyacınız olabilir. Bu işi kilogram veya gram hesabı olarak yapmanız istenebilir. Bu hususta diğer malzemeler gönderilirken firma tarafından terazi de teslim edilebilir.

Konya’da Evlere Fason İş Veren Firmalar

Fason iş yapan firmalar genel olarak küçük çaplı atölye tipi yerler olmaktadır. Markası olmayan, piyasada fiyatları pahalı olan ürünler üretilerek halka satışa sunulmaktadır. Bu işyerleri, kazancı fazla olmayacağı için işletmelerinde bizzat elemanlar çalıştırmak yerine evlere iş göndererek yapılan maliyeti düşürmeyi hedeflemektedir. Fason üretim olarak; kıyafet paketleme, toka paketleme, boncuk dizme gibi birçok alanda iş alabilirsiniz. Konya veya civar il ve ilçelerde fason üretim yapan atölyeler veya küçük işletmeler olacaktır. Bu firmalardan alabileceğiniz işleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kıyafet ütüleme, katlama ve paketleme
 • İplik temizleme işi
 • Fason firmalardan paketleme işleri
 • Hediyelik eşya montajları
 • Oyuncak montajı
 • Toka paketleme

işleri alabilirsiniz. Bu işlerden performansınıza göre ortalama 1.000 ile 2 bin TL arasında bir gelir elde edebilirsiniz. Dışarıya çıkamıyorum evden çalışmam gerekiyor diyorsanız fason üretim yapan firmalardan iş alabilirsiniz.

Konya’da Evlere İş Veren Firmaların Telefon Numaraları

Çalışmak ve para kazanmak hayatımızın hem en yorucu hem de en keyifli zamanları olmaktadır. Keyifsiz zamanlar maaş gününü ve ihtiyaçları düşününce inanın ki hemen yok oluveriyor. Emek olmadan yemek olmuyor. Şayet dışarıda çalışma şansınız yok ise de evlere iş gönderen firmalara başvuru yapabilirsiniz. Evinizde makale yazabilirsiniz, yukarıda belirttiğimiz gibi nikah şekeri paketleme yapabilirsiniz, magnet yapımı, hediyelik eşya yapımı gibi işleri el beceriniz ile yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Catering firmaları ile anlaşarak evinizden yemek yapıp satabilirsiniz. Tarım işi ile uğraş veriyorsanız ürünlerinizi organik ürün pazarlarına çıkartabilirsiniz.

Çalışmak ve parasını kazanmak isteyenler evden de olsa harçlıklarını çıkartabilirler. Evlere iş gönderen firmalara ise iş ilanları sayfalarından veya Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya sitelerinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sitemizin yorum bölümüne yapmak istediğiniz işi, el becerilerinizi ve yeteneklerinizi açık bir dille yazıp iletişim olarak da yaşadığınız yeri ve mail adresinizi yazarak sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Ankara ve Sincan’da evlere ek iş veren firmalar hakkında detaylı bilgiler içeriğimizde.

Konya Selçuklu İş Veren Firmalar

Konya ilinin en büyük ilçelerinden biri olan Selçuklu da ikamet ediyorsanız ve evde çalışmanız gerekiyor ise ya da boş zamanınızı harçlığınızı çıkararak değerlendirmek istiyorsanız evden yapabileceğiniz birçok iş olduğunu bilmenizi isteriz. Eğer öğrenci iseniz bu işi part time gibi düşünerek derslerinizden arta kalan vakitlerde paketleme işleri veya yukarıda belirttiğimiz diğer işlere başvuru yapabilirsiniz.

Firmalar genel olarak evlerinde boş oturmaktan sıkılmış ve evine katkı sağlamak isteyen, ek iş yapmak için bu işe başvuru yapan kişileri tercih etmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvurular incelemeye alınmakta olup akla yatan başvuru sahipleri ile birebir görüşme sağlanmaktadır. İlçenizde bulunan firmalara internet üzerinden veyahut sosyal medya üzerinden ulaşabilir, iş başvurusu yaparak iş hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konya Evde Mandal İşi Veren Firmaların Telefon Numaraları

Evinizde yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de mandal paketleme olabilir. Mandal paketleme işleri cinsiyet ve yaş fark etmeksizin herkes tarafından yapılabilir. Hali hazırda işi olanlar mesai bitimlerinde, öğrenciler ders haricinde, ev hanımları ise günün her vakti bu iş ile uğraşabilir. Bu işte kazancınızın düşük veya yüksek olmasını kendi hızınız belirler. Ne kadar pratik olursanız paranız da o kadar artacaktır.

Konya ilinde mandal paketleme işi veren firmalar ile iletişime geçerek iş başvurusu yapabilirsiniz. Mandal paketleme işi oldukça kolay olacaktır. Firmanın belirlediği sayılarda gönderilen paketlere yerleştirerek paketlerin ağzını kapatmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun kabul olması halinde firma tarafından 50 bin veya 100 bin civarında mandal ve paketleri sizlere ulaştırılacaktır. Mandalları renklerine ve boyutlarına göre eşleştirmekle işe başlayabilirsiniz. Firma mandalların renk renk olmasını isteyebileceği gibi tek renk olarak dizayn edilmesini de talep edebilir. İstenilen zamanda ve sayıda ürünü yetiştirmeniz halinde 1.500 TL-2.000 TL civarı bir kazanç elde edebilirsiniz.

Konya veya ilçelerinde ikamet ediyor iseniz evlere iş gönderen firmalardan iş alarak siz de aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu