Sosyal Medya

Gerçek Para Kazandıran Mobil Uygulamalar 2023 (Ayda 20.000TL)

Evde internette para kazanma yolları gün geçtikçe artmaktadır. Bir çok internet kullanıcı artık sanal ortamdan para kazanmak için araştırma yapmaktadır. Her gün kullandığımız cep telefonlarımızdan para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Cep telefonu ile fotoğraf çekerek para kazanma artık çok kolay, çok uzağa gitmenize gerek yok! Evde internetten para kazanma artık çok kolay akıllı telefonlarınız ile en çok para kazandıran mobil uygulamalara ulaşabilir, uygulamaların sunduğu ödüllü yarışmalara katılabilirsiniz. 2023 para kazandıran mobil uygulamalar, Para kazandıran mobil uygulamalar aşağıdaki gibidir:

 • Bounty
 • Money App
 • Oyna Kazan
 • Hadi
 • Yandex Toloka
 • Artıway
 • Foap
 • BookScouter
 • Sweatcoin
 • Letgo
 • Ebates
 • Swagbucks
 • Gigwalk
 • EasyShift
 • Whaff Rewards

Para Kazandıran Mobil Uygulamaları Nasıl Kullanırım?

Android veya IOS işletim sistemi için birçok uygulama mevcuttur. Genellikle kazanç elde etmek için indirdiğiniz uygulamada size verilen bir takım görevler neticesinde para kazanabilirsiniz. Örneğin kimi uygulamalar anket doldurmanızı isteyebilir. Yalnızca anket doldurarak değil, eşyalarınızı satarak, reklam izleyerek para kazanma ve birçok çeşitlilik sunan uygulamalar aracılığıyla kazanç sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok görevi yerine getirirseniz o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Bounty

Bounty uygulaması ile size sunulan görevleri yerine getirip para kazanabilirsiniz. Para kazanma mobil uygulamaları arasında oldukça popüler olan Bounty, yaptığını görevler sonucunda size ödeme yapmaktadır. Uygulama testleri kontroller, giz müşteri veya anketler uygulamanın gerçekleştirmenizi istediği görevler arasındadır. Peki, Bounty uygulaması ile para kazanmak için neler yapmalısınız? İşte izlemeniz gereken adımlar:

 • İlk etapta akıllı telefonunuza Bounty uygulamasını indirin ve üye olun
 • Size sunulan görevlere göz atın ve yapmak istediğiniz görevi seçin
 • Görev detaylarını dikkatlice okuyun ve sizden istenilenleri gerçekleştirin
 • Göreviniz onaylandıktan sonra paranız bakiyenize aktarılsın
 • Bakiyenizdeki parayı çekmek için para çekme isteği gönderin

Money App

Para kazanma uygulamalarından bir diğeri de Money App. Bu uygulama ile video izleyerek ve anketleri tamamlayarak kazanç sağlayabilirsiniz. Money App ile mobil para kazanmaya başlamak için akıllı telefonunuza Money App uygulamasını ücretsiz bir şekilde indirerek hesap oluşturup görevleri yerine getirmeye başlamanız yeterli olmaktadır. Bu uygulamada dikkat etmeniz gereken kurallar bulunmakta. Hesabınızın askıya alınmaması ya da herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için aşağıdaki kuralları unutmamanız gerek:

 • Money App uygulamasında birden fazla hesap oluşturmamalı veya sahte hesap açmamalısınız
 • IP adresinizi ya da konumunuzu değiştirmek amacıyla VPN ya da Proxy kullanmamalısınız
 • Mevcut cihazınızdaki kimliğinizi değiştirmeye çalışmamalısınız

Yukarıdaki kurallara uyduğunuz takdirde Money App üzerinden ister ücretsiz oyun oynayarak ister görüşler vererek para kazanabilirsiniz.

Hadi

2 3 yıl önce oldukça popüler olan Hadi Mobil uygulaması ile hem eğlenmeniz hem de para kazanmanız mümkün! Canlı yayın ile bilgi yarışması düzenleyen bu uygulama, yarışmayı başarıyla tamamlayanlara ödül vermekte. Birçok kategoride yarışma düzenleyen Hadi uygulaması, hem Android hem de IOS işletim sistemindeki akıllı telefonlar için kullanıcılara ücretsiz sunulmaktadır. Hadi’de düzenlenen yarışmalar katılmak için ilgi duyduğunuz kategorideki yarışmaların ne zaman yapılacağını öğrenerek yarışma saatinde uygulamada olabilirsiniz. Ana sayfadaki Hadi logosunun altında yer alan menüde yarışmaların hangi gün ve saat kaçta yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Oyna Kazan

Bilgi yarışmalarını sevenlerin ilgiyle kullandığı Oyna Kazan uygulaması, canlı bilgi yarışmaları düzenleyerek kullanıcılara para kazandıran mobil uygulamalar arasında yer alıyor. Ödül sistemi ise diğer uygulamalardan biraz farklı karşımıza çıkıyor. Büyük ödülü yarışma sonuna kalan 1 kişi elde edebiliyor. Ayrıca kazandıran sorular aşamasında da yarışma hakkı devam eden kullanıcılar da para kazanabiliyor.

Doğru cevaplar verildikçe ödüllerin arttığı bu uygulamada joker sistemi de bulunuyor. Ona Kazan’da çift cevap jokeri, cevap eleme jokeri ve ekstra can olmak üzere toplamda 3 farklı joker bulunuyor. Genel kültüre dayalı olarak sorulan ödüllü sorularda ilk etapta kolay olan sorular, yarışma ilerledikçe zorlaşıyor. Oyna Kazan uygulaması Android ve IOS versiyonunda kullanıcılara ücretsiz sunuluyor.

Yandex Toloka

Bir görev uygulaması olan Yandex Toloka ile kolay görevleri seçerek kazanç elde edebilirsiniz. Örneğin haritalarda yer alan bir mekân hakkında uygulama size görev vermektedir veya arama sonuçlarını iyileştirmek adına sizden bilgi isteyebilmektedir. Bu görevlerin zorluk derecesi ise değişkenlik gösterebilir. Ekstra bir bilgiye ihtiyaç duymaksızın uygulamayı indirip görevleri tamamlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kazandığınız paraları Skrill, PayPal ya da Yandex. Money hesaplarınıza aktararak çekebilirsiniz.

Artıway

İnternetten alışveriş yapanların oldukça kazanç sağlayabileceği bir uygulama olan Artıway, dolaylı yoldan para kazandırmaktadır. Uygulamanın işleyişi, anlaşmalı olunan e-ticaret sitelerinden yapılacak alışverişlerde hesabınıza para birikmesidir. Bu biriken paraları da hesabınızdan çekebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamaya üye olduğunuzda ve alışveriş yaptığınızda bonus kazanıyorsunuz.

Foap

Fotoğraf çekerek para kazandıran uygulamalar; Foap uygulaması üzerinden çektiğiniz fotoğrafları satabiliyorsunuz! Evet, yanlış duymadınız. Akıllı telefonunuzdan çektiğiniz fotoğrafları platform üzerinden satışa çıkarıp satın almak isteyen kişilere veya firmalara satabiliyorsunuz. Fotoğraf yükle para kazan, kazandığınız paraları ise PayPay ile çekebiliyorsunuz. Ücretsiz olan bu uygulamada satış yaptığınız fotoğraflar üzerinden platform komisyon almaktadır. Ayrıca uygulama içinde verilen görevleri tamamlarsanız ödül de kazanabilirsiniz.

BookScouter

Bir kitap satış uygulaması olan BookScouter’da eski kitaplarınızı satışa çıkarabilir,diğer kitap satın alma siteleri ile fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Uygulamanın iOS ve Android sürümleri mevcuttur. Ayrıca uygulama üç aylık kitap bursu vermektedir. Burs alabilmek için gerekli koşullar uygulamanın web sitesinde yer almaktadır.

Sweatcoin

Yürüyerek para kazandıran uygulamalar; Eğer yürüyüş yapmayı seviyorsanız bu uygulama tam size göre! Sweatcoin uygulamasını kullanan kişiler, her gün attıkları adım başına ödüllendirilmektedir. Uygulama hem spor yapmanızı hem de para kazanmanızı sağlamaktadır. Sweatcoin üzerinden adımlarınız ‘’sweatcoins’’ adı verilen dijital para birimine dönüşür ve ister bu parayı çekebilir ister bağışta bulunabilirsiniz. Uygulama, ‘’Daha sağlıklı bir gezegende daha sağlıklı olmanızı istiyoruz. Bunu, harika ürün ve hizmetler için harcamak üzere adımlarınızı bir para birimine dönüştürerek başarıyoruz.’’ Sloganı ile hareket etmektedir.

Letgo

Günümüzde birçok kişinin kullandığı Letgo uygulaması ile ister ürünlerinizi satabilir ister gereksinim duyduğunuz ürünlere ulaşabilirsiniz. Kullanmadığınız eşyaları satışa çıkararak alıcıları bekleyebilir, kullanıcı sayısı fazla olduğu için kısa sürede ürününüzü satabilirsiniz. Ücretsiz olan bu uygulamayı iOS veya Android cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Ebates

Dolaylı yoldan para kazanmanıza yarayan Ebates uygulaması ile alışveriş yaptıkça puan topluyorsunuz. Uygulama içerisinde bulunan mağazalardan yapacağınız alışverişlerden puan biriktirerek başka bir mağazadaki alışverişinizde bu puanınızı kullanabiliyorsunuz.

Swagbucks

Swagbucks uygulaması ile anket doldurarak para kazanma, test çözerek, video izleyerek ve kimi görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz. Uygulamadan kazandığınız paraları ise PayPay ile çekebiliyorsunuz. Swagbucks uygulaması, günümüze dek 400 milyon dolar kullanıcılarına ödeme yapmıştır.

Gigwalk

Kullanıcılarına görev vererek para kazanmalarını sağlayan uygulamalar arasında Gigwalk bulunmaktadır. Uygulamayı indirip karşınıza çıkan görevleri yerine getirerek, anket doldurarak veya video izleyerek para kazanabilirsiniz.

EasyShift

Para kazandıran uygulamalar arasında yer alan EasyShift ile size verilen video çekme veya fotoğraf çekme görevlerini yerine getirerek kazanç sağlayabilirsiniz. Uygulamada gerçekleştirdiğiniz görevlerde biriktirdiğiniz bakiyenizi 20 $’a ulaştığında çekebiliyorsunuz.  Uygulamanın sloganı ise; İstediğiniz zaman ve yerde kazanma özgürlüğü olarak kullanıcılarla buluşmaktadır. 

Whaff Rewards

Anket doldurarak para kazanma, uygulama içerisinde birçok para kazanma yöntemini kullanıcılara sunan Whaff Rewards, ister anket doldurarak ister video izleyerek kazanç sağlamanıza yardımcı olmaktadır. En çok para kazandıran yöntem ise uygulamada belirtilen oyunları indirmektir.

İndirdiğiniz oyunlarda belirli bir seviyeye geldiğinizde daha fazla para kazanma şansınız olmaktadır. Görev tamamlandığında ise göreve vaat edilen tutar hesabınıza yatırılmaktadır.

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu