Sosyal Medya

Tiktok Video İndirince Bildirim Gider mi? (GİZLİ İNDİRME)

Çağımızın en popüler uygulaması TikTok’un milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Bazen insanlar beğendikleri videoları  bulmak yerine indirip tekrar tekrar izlemek istiyorlar. Bu videoları indirmek mümkündür. TikTok video indirince bildirim gönderiyor mu, tiktok’ta video nasıl indirilir, başkalarının videolarınızı indirmesini istemiyorsanız gizlilik ayarları nasıl değiştirilir, indirmeye kapalı olan videolar nasıl indirilir sorularına yanıtlarınızı yazımızda bulabilirsiniz.

TikTok Video İndirince Bildirim Gönderiyor Mu?

TikTok videosunu indirdiğiniz kişiye konuyla alakalı bildirim gönderiyor mu? Birçok kişi bu sorunun cevabını merak edip araştırıyor. İyi haber şu ki uygulama video sahibine bildirim göndermiyor. TikTok bununla alakalı olarak telefona indirme seçeneğini bile aktif hale getirdi.

TikTok’ta Video Nasıl İndirilir?

TikTok videosunu indirmek istediğiniz hesap buna izin verdiyse herhangi bir zorluk yaşamadan kolaylıkla indirme butonundan videoyu indirebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

 • İlk olarak indirmek istediğiniz videoyu açın.
 • Videoyu izlerken parmağınızı telefonun ekranına uzun süre basılı tutun.
 • Ekrana bir menü gelecektir. Buradan ‘Videoyu Kaydet’ seçeneğini seçin.
 • Video telefonunuza indirilir.
 • Bazen ekrana basılı tuttuğunuz halde ‘Videoyu Kaydet’ seçeneği gelmez. Bu durumda alt kısımda bulunan ‘Paylaş’ kısmına dokunun.
 • Yine karşınıza seçenekler gelecektir. Bu seçenekler arasından ‘Videoyu Kaydet’ seçeneğini seçin.
 • Video telefonunuza indirilir.

TikTok Videolarının Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Yukarıda bahsettiğimiz yöntem videoyu kaydetmeye izin veren kullanıcılar içindi. Size zararı dokunmayacak insanların videolarınıza erişip kolaylıkla indirmesi herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Fakat unutmayın, internet dünyanın bir ucundaki kötü niyetli kişilerin de size ‘bir tıkla’ ulaşabilmesini sağlıyor. Kimi kullanıcılar bundan rahatsızlık duymakta ve bu seçeneği kapatmaktadırlar.

 Peki bu seçeneği nasıl kapatabilirsiniz? İlk olarak profilinize tıklayın. Buradan ‘Ayarlar’ kısmına geçiş yapın. Daha sonra ‘Gizlilik ve Güvenlik’ kısmına tıklayın. Orada ‘İndirmeye İzin Ver’ yazısını göreceksiniz. Bu ayarı ‘Kapalı’ düğmesini seçerek işlemi tamamlayın. Bundan sonra videolarınız indirmeye kapalı olacaktır.

İndirmeye Kapalı Olan Videolar Nasıl İndirilir?

TikTok’taki ‘İndirmeye İzin Ver’ ayarı kapatılmasına rağmen videoların indirilmesi mümkündür.

 • Videoların URL ile indirilmesi: TikTok’ta indirmek istediğiniz videonun adresini kopyalayın. URL ile indirme yapmanızı sağlayan sitelerdeki ilgili bölüme bu adresi yapıştırın. (örneğin; musicallydown, allinonedownloader, tiktokvideoin vb.) Daha sonra indir (Download) butonuna tıklayın. Video otomatik olarak indirilecektir.
 • IPhone ekran kaydı özelliği ile TikTok ekran kaydı yapılması; IPhone’un bu özelliği sayesinde özellikle canlı yayınları kaydetmek oldukça kolaydır ve çok tercih edilir. Bunun için öncelikle ekranınızı aşağıdan yukarı doğru kaydırınız. Burada karşınıza çıkan seçenekler arasında ‘ekran kayıt’ın butonuna tıklayınız.
 • Geri sayım bitince kayıt başlar. Bu şekilde dilediğiniz TikTok videosunu ve canlı yayınını kaydedebilirsiniz

Ekran kaydı özelliği Android işletim sistemli telefonlarda kulunmamaktadır. Fakat PlayStore’dan bunun için mevcut olan uygulamaları indirebilirsiniz.

 • Instagram ile TikTok videolarını indirme yöntemi; TikTok uygulamasını açın. Ardından indirmek istediğiniz videoda paylaş seçeneğine dokunun. Seçenek olarak ‘instagram hikayeler’ kısmına dokunun. Video Instagram hikâye kısmında görülecektir. Ekranın yukarında bulunan ‘İndir’ seçeneğine tıklayın ve kolaylıkla videoları indirin.

Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlı olup, karşılaşılabilecek sorunlardan okuyucunun kendisi sorumludur. Unutulmaması gerekmektedir ki bir başkasına ait olan bir videoyu, özellikle de ‘paylaşıma kapalı’ olmasına rağmen indirmeye çalışmak etik açıdan değerlendirildiğinde oldukça yanlış bir durumdur. Bazen bu videolar, başka sosyal medya platformlarına yüklenmek için de kopyalanmaktadır (youtube vb.) Böyle bir durumda ise direkt olarak emek hırsızlığından bahsetmek mümkündür.

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu