Sosyal Medya

Tiktok’ta Karşılıklı Bağlantı Ne Demek? 2023 Bağlantı Kopyalama

Karşılıklı bağlantı kavramı, diğer sosyal medyada çok eskiden beri kullanılan özelliklere benzer, uygulama içerisinde etkileşimde bulunduğunuz kişi ile aynı bağlantıyı beğenmeniz veya yorum yaparak etkileşimde bulunmanız anlamına gelir. Tiktok’ta karşılıklı bağlantı nedir, nasıl yapılır ve neden önemlidir? içeriğimizde detaylandırdık.

TikTok Karşılıklı Bağlantı Nedir?

Tiktok‘ta karşılıklı bağlantı, birbirini takip eden iki farklı hesap anlamına gelir. Bu, diğer sosyal medya platformlarındaki takip sürecine benzer. Tiktok’ta karşılıklı bağlantı, hesapların birbirini tanıtmasını ve daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamaktadır.

1,2,3,4 Karşılıklı Bağlantı Ne Demek?

İki karşılıklı bağlantı kopyalama ise uygulama üzerinden görüntülenebilen bir özellik olmayıp, video etkileşimlerini arttırmak için kullanıcılar tarafından oluşturulmuş bir kullanım şeklidir. Her iki taraf da birbirinin video adreslerini kopyalar ve etkileşimi dolaylı olarak arttırırsınız.

Tiktok Bağlantı Kopyalama Nasıl Yapılır?

Bir Tiktok videosunun bağlantısı başka bir hesaptan kopyalanabilir. Tiktok Bağlantı kopyalama işleminin çeşitli adımları vardır. İlk olarak videoya girip üç yan noktaya tıklamanız gerekmektedir. Bu tıklama sonucunda farklı seçenekler karşınıza çıkacaktır. Bağlantı kopyala seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Üçüncü aşamada kopyalanan bu bağlantı en üstte gözükecektir. İsterseniz son adım olarak kopyalanan bu bağlantıyı istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu işlemi yapmasanız bile bağlantı kopyalama hafızaya yüklenmiş olacaktır.

Tiktok videosunun linki başka bir hesaptan kopyalanabilir. Tiktok Link kopyalama işleminin birkaç adımı vardır. Bu adımlar ise aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle videoya girmeniz ve “üç nokta”ya tıklamanız gerekiyor.
  • Bu tıklama sonucunda karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır.
  • “Bağlantıyı kopyala” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
  • Üçüncü adımda kopyalanan bu bağlantı en üstte görünecektir.
  • İsterseniz kopyaladığınız bu linki son adım olarak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bunu yapmasanız bile link kopyası hafızaya yüklenecektir.

TikTok Seviye Kapatma

Aktivite Durumu özelliğini kapattığınızda, siz ve karşılıklı takipçileriniz, özelliği etkinleştirmiş olsalar bile birbirinizin aktivite durumunu göremeyeceksiniz.

Kapatmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • TikTok uygulamasında, alt taraftaki “Profil” sekmesine tıklayın.
  • Üst taraftaki “Menü” düğmesine dokunun.
  • “Ayarlar ve gizlilik”, sonrasında “Gizlilik” bölümüne dokunun.
  • “Aktivite durumu” ayarını “açın” veya “kapatın” Ayar varsayılan olarak kapalıdır.

TikTok Karşılıklı Bağlantıları Nasıl Silinir?

TikTok karşılıklı bağlantılarını silmek için öncelikle profil sayfanıza gitmeli ve “Bağlantılar” bölümüne dokunmalısınız. Açılan listeden silmek istediğiniz bağlantıyı bulun ve basılı tutun. Ardından, “Bağlantıyı Sil” seçeneğine dokunun ve onaylayın. Böylece karşılıklı bağlantınız başarılı bir şekilde silinmiş olacaktır.

TikTok Karşılıklı Bağlantı Yapma Sınırı Var mı?

Evet, TikTok’un karşılıklı bir sınırı var. TikTok kullanıcıları 24 saat içinde 100 adede kadar karşılıklı bağlantı kurabilir. Bu sınır, platformda spam veya kötüye kullanımın önlenmesine yardımcı olmak için uygulanır. Ayrıca bu limit TikTok hesabının güvenliği açısından da önemlidir. TikTok, bir kullanıcının hesabında çok sayıda karşılıklı bağlantı tespit ederse, o kullanıcının hesabını geçici veya kalıcı olarak askıya alabilir veya kısıtlayabilir.

Tiktok’ta 4 Milyon Jeton Kaç TL?
Tiktok Holiday Universe Hediye Fiyatı Kaç TL içeriklerimizi inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Yeşim KARA

İletişim fakültesi mezunuyum. 4 yıldır özel bir ajansta editörlük yapıyorum.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu