Sosyal Medya

Whatsapp Profilime Kim Baktı? 2023 (Iphone ve Android)

Iphone ve Andaroid telefonlardan whatsapp profilime kim baktı diyorsanız, yazımızın devamını okumalısınız. Günlük hayatta sıkça kullandığımız Whatsapp uygulaması, en önemli iletişim kanallarından birisidir. Kullanım kolaylığı ve işlevsel olması sebebiyle popülerliğini korumakta ve fotoğraf, video, mesaj ve belge gönderimi ile temel iletişim gereksinimlerini karşılamaktadır.

Hem akıllı telefonlardan hem de bilgisayardan kullanabileceğiniz Whatsapp uygulamasında profilinize kimlerin baktığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Peki, Whatsapp profiline bakanları görmek mümkün mü? Whatsapp profilinize kimlerin baktığını gösteren uygulamalar vardır fakat bu uygulamaların güvenilirliği konusunda henüz net bir bilgi yoktur. Uygulamaları indirdiğinizde verilerinize erişmek için uygulamalar sizden hesaplarınıza erişim izni istemektedir. Bu yüzden uygulamaların güvenilirliği tartışılmaktadır. Whatsapp profilinize kimin baktığını gösteren uygulamalar şunlardır:

 • Whatsapp Plus
 • Wrevealer
 • Who Viewed My Whatsapp Profile

Whatsapp Plus Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?

Whatsapp Plus uygulaması, Whatsapp’daki profilinizi kimlerin ziyaret ettiğini gösteren bir uygulamadır. Peki, uygulamanın tek özelliği bu mu? Hayır! İşte Whatsapp Plus uygulamasının özellikleri:

 • Uygulamada çevrimiçi olan kişilerden ve belirlediğiniz profillerden bildirim alabiliyorsunuz. Başka bir deyişle, listenize dâhil ettiğiniz kişi veya kişiler çevrimiçi olunca bildirim alabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde mesaj beklediğiniz kişilere veya acil durumda ulaşmak istediğiniz kişilere kolay erişim sağlayabiliyorsunuz.
 • Biliyorsunuz ki Whatsapp’da uygulamadan çıkınca çevrimdışı gözüküyorsunuz. Whatsapp Plus ile daima çevrimiçi görünmeniz mümkün.
 • Whatsapp Plus göndereceğiniz medyaların dosya boyutunu artırabilmektedir. Uygulama, 1 GB’a kadar gönderim yapmanızı sağlamaktadır.
 • Whatsapp’ı kişiselleştirmek, uygulamada tema değişikliği yapmak isterseniz Whatsapp Plus ile değişikliklerde bulunabilirsiniz.
 • Whatsapp profilinize kimlerin baktığını görebilirsiniz.
 • Bu uygulama ile okundu bilgisi olan mavi tiki kaldırabilirsiniz.

Whatsapp Plus Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Plus uygulamasını kullanmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • İlk olarak akıllı cihazınıza Whatsapp Plus uygulamasını indirin. Daha sonra telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasında konuşmalarınızı yedekleyin ve uygulamayı silin.
 • Daha sonra yeni apk kurup kurulum sırasında sohbet yedeklerinizi tekrar yükleyin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra uygulama, kullanımınıza hazır hale gelir.

Whatsapp profilime kimler baktı sorusuna gelecek olursak:

 • Uygulamada Main/Chats menüsüne girin.
 • Menüde 2.5 olarak adlandırılmış Contact Online Toast menüsünden bir ayar yapmanız gerekmektedir.
 • Menüde yer alan 2.5.1 şeklinde adlandırılan Show Contact Online Toast seçeneğini aktif hale getirin.
 • Aktif hale geldikten sonra Whatsapp’da profilinize giren kullanıcılar uygulamanın günlük dosyasına kaydedilmeye başlamaktadır.
 • Günlük dosyalara Open Log sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Profilime Kim Baktı Ücretsiz Uygulama

Whatsapp profilinize bakanları görmek için ve ücret ödemek istemeyenler wrevealer uygulaması yüklediklerinde ücretsiz bir gün kullanma hakkına sahip olurlar geri kalan günlerde ise ücret ödemeleri gerekmektedir. Wrevealer uygulaması sadece Apple marka telefonlar için kullanılmaktadır.

Whatsapp Plus Yükleme Hatası Veriyor, Ne Yapmalıyım?

Uygulamayı kurarken veya kullanırken hatalar alabilirsiniz. İşte karşılaşabileceğiniz hatalar ve çözümleri:

 • Uygulamayı kurarken ‘’Paket ayrıştırma hatası’’ aldıysanız apk’yı tekrar indirin. Bu hata, apk’nın eksik inmesinden kaynaklanmaktadır.
 • Uygulamayı kurarken ‘’dosya açılamıyor’’ hatası aldıysanız Android cihazınıza RAR ya da ES Dosya Yöneticisi yükleyip ardından apk ile birlikte açın.
 • Uygulamada devamlı olarak ‘’yüklenemedi’’ hatasını alıyorsanız Plus 2’yi kullanmayı deneyin.
 • Uygulamanın kurulumunda ‘’yüklenemedi’’ hatası ile karşılaştıysanız orijinal Whatsapp uygulamasını sildiğinizden emin olun.

Wrevealer Nedir, Nasıl Kullanılır?

Whatsapp profilinize bakanları görmek için yararlanacağınız bir diğer uygulama ise Wrevealer uygulamasıdır. Uygulamayı birçok platformdan indirebiliyorsunuz. Peki, Wrevealer nasıl kullanılır? İşte kullanım adımları:

 • İlk olarak uygulamayı cihazınıza yükleyin.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamada bir giriş ekranı sizi karşılayacak. Uygulamayı kullanabilmeniz için oturum açmanız gerekmektedir. Dilerseniz yeni bir hesap da oluşturabilirsiniz.
 • Daha sonra akıllı telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasına girerek Kişiler -> Yenile işlemini yapın.
 • Wrevealer uygulamasına geri dönerek sağ tarafta yer alan ‘’Ara’’ sekmesine tıklayın.
 • Profilinize bakanların raporunu birkaç dakika bekledikten sonra uygulama size gösterecektir.

Whatsapp profilime kim baktı IPhone

Wrevealer uygulaması yalnızca iOS cihazları içindir. Uygulamanın Android sürümü henüz bulunmamaktadır. Wrevealer uygulaması indirdiğiniz ve kullanıma başladığınız ilk gün size ücretsiz sunulmaktadır. Sonraki kullanımlar için ödeme yapmanız gerekmektedir. Wreavealer uygulamasında üç farklı abonelik planı vardır ve bunlar aşağıda yer almaktadır:

SüreÜcret
1 Aylık Plan10 $
6 Aylık Plan51 $
1 Yıllık Plan84 $

Who Viewed My Whatsapp Profile

Whatsapp uygulamasında profilinize kimin baktığını gösteren başka bir uygulama ise Who Viewed My Whatsapp Profile uygulamasıdır. Bu uygulama APK olarak indirilmektedir. Bu tür uygulamalar, veri tabanına dahil olan kullanıcıların bilgileri üzerinden işlem görmektedir. Başka bir deyişle, uygulamayı kullanan kişilerin etkileşim ağları dikkate alınarak veriler oluşturulmaktadır. Uygulamanın bu özelliği sayesinde bilgiler, uygulamayı indiren kişiye iletilir. Who Viewed My Whatsapp Profile gibi uygulamaların güvenlik konusunda garantileri bulunmamakta, indirirken ve erişim izni verilirken dikkat edilmelidir.

Whatsapp Profilime Kimler Baktı Uygulamaları İstenilen Sonucu Veriyor Mu?

Hem Android hem de iOS cihazları için Whatsapp profilinize kimlerin baktığını görebileceğiniz uygulamalar mevcuttur. Whatsapp üzerinden direkt olarak sunulmayan hizmeti, başka uygulamalardan edinmek istediğinizde güvenlik problemleri yaşanabilmektedir. Whatsapp’ın kendi kullanıcılarına sunmadığı Whatsapp profilime kim baktı özelliğini başka uygulamaların size tam güvenli ve doğru bir şekilde vermesi mümkün değildir. Bu konuyla ilgili uygulamaları indirip erişim izni verdiğinizde maddi veya manevi zarara uğrayabilirsiniz.

Whatsapp Profilime Kimlerin Baktığını Gördüğümde Kullanıcılara Bildirim Gidiyor Mu?

Whatsapp profilinize kimlerin baktığını öğrenmek için indireceğiniz uygulamalar hem cihazınıza zarar verebilir hem de erişim izni verdiğiniz için güvenlik ihlallerine neden olabilir. Uygulama kurumu yapıp profilinize kimlerin girdiğini görüntülediğinizde kullanıcılara bildirim gitmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca profilinize bakmış olarak görüntülenen kişiler arasında profilinize hiç girmeyen kişiler de yer alabilir. Çünkü bu uygulamalar yüksek güvenilirliği olan ve ileri düzey geliştirilmiş uygulamalar değildir.

Programları İndirmeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Whatsapp profilime kim baktı temalı uygulamaları indirirken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Ek program indirmeden önce bilmeniz gerekenler şunlardır:

 • İndirmek istediğiniz programın güvenilir olmasına ve antivirüs testinden geçtiğine dikkat edin. Virüs taramasından geçmemiş uygulamalar telefonunuza zarar verir.
 • Seçtiğiniz programı indirdiğinizde, programı Whatsapp uygulaması ile entegre etmeniz gerekmektedir. Eğer eşleştirmezseniz verilere ulaşamazsınız.
 • Erişim izni verdiğiniz için program, tüm Whatsapp verilerinize ulaşmaktadır.

Genel olarak bu tür uygulamaların garantisi bulunmamaktadır. Size gösterilen bilgilerin %100 güvenli olmadığını unutmamalısınız.

Whatsapp Profilime Kim Baktı Uygulaması Telefonuma Zarar Verir Mi?

Birçok uygulamada olduğu gibi bu tür uygulamalarda da akıllı telefonunuza indirmeden önce dikkatli olmalısınız. Örneğin Whatsapp profilime kim baktı uygulaması cihazınıza zarar verebilir. Uygulama izinlerini kontrol edip indirmenizde yarar var. Ayrıca bu tarz uygulamalar rehberinize erişim sağlamak istediği için fayda sağlamak istediğiniz yazılımlar, art niyetli yazılımlara da dönüşebilir. Başka bir deyişle, rehberinizin üçüncü şahıslar veya kurumlar ile paylaşımı söz konusu olabiliyor. Cihazınıza zarar vermemek için uygulamayı iyice araştırmalı, problem yaşamamak için tedbirli olmalısınız.

Güvenilir Whatsapp Profilime Kim Baktı Uygulamaları Hangileri?

Whatsapp uygulaması kendi başına bu tür uygulamaları geliştirmediği için yan uygulamaların güvenilirliği her daim tartışılmaktadır. Whatsapp profilinize kimin baktığını öğrenmek için program desteği almak durumundasınız. Program araştırırken hem uygulamanın içeriğine hem de kullanıcı yorumlarına göz atmanızda fayda vardır. Çünkü %100 güvenli Whatsapp profilime kim baktı uygulaması bulmak olası değildir. Programlar sizden birçok erişim izni istemekte veya antivirüs programından geçmemiş olabilmektedir.

Daha Fazla Göster

Asrın GÜNEY YILDIRIM

2023 Yılında Ekonomi Gündemini takip eden ve ekonomi yazıları yazan bir girişimciyim.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu